Atletico Sevilla

VIDEO Atletico - Sevilla 0-0. Oaspeții, pe urmele granzilor Spaniei

VIDEO Deportivo - Valencia 1-1. 10 etape fără victorie pentru Neville la oaspeți

pen benzema

VIDEO Penalty refuzat lui Real Madrid! Benzema, faultat după o "bicicletă" în careu

neville valencia

24.01.2016, 22:16

Gary Neville rămâne fără victorie după 10 etape pe banca Valenciei. Duminică,"liliecii" au remizat pe terenul lui Deportivo La Coruna, scor 1-1.

Valencia a avut prima ocazie pe El Riazor, prin Alvaro Negredo (11), însă a fost singura fază în care oaspeţii au contat în prima repriză. Deportivo a deschis scorul prin Lucas Perez, din pasa lui Luis Alberto (27). A fost primul gol marcat de atacantul gazdelor în 2016, ajuns la 13 reuşite stagionale.

Deportivo a avut cea mai bună şansă de a-şi dubla avantajul cu 20 de minute înainte de final, însă Ryan s-a opus (68). În prelungirile meciului, Barbosa a trimis excelent o minge în careu, iar Negredo a smuls un punct pentru Valencia (93).

În "era" Gary Neville, Valencia are 7 puncte din 30 posibile.

ECHIPELE

Deportivo: Lux - Juanfran (87 Jonathan Rodriguez), Alejandro Arribas, Sidnei, Fernando Navarro - Alex Bergantinos, Mosquera - Fajr (79 Laure), Luis Alberto, Cani (68 Luisinho) - Lucas Perez;
Antrenor: Victor Sanchez;

Valencia: Ryan - Barragan (53 R. Vezo), Mustafi, Abdennour, Jose Gaya - Zahibo (60 Bakkali), Danilo Barbosa - Santi Mina (72 Rodrigo), Parejo, Andre Gomes - Negredo;
Antrenor: Gary Neville.

O actriță de 31 de ani din Republica Moldova a fost ucisă cu sânge rece de propriul ei soț, care...

Video Deportivo - Valencia 1-2. Ratare imensă a gazdelor în prelungiri

Deportivo Valencia

Țările în care restaurantele KFC se închid din lipsă de carne de pui

Video Andone, din nou la înălțime! A obținut un penalty, dar ce a urmat i-a lăsat fără cuvinte pe fanii Depor

florin andone deportivo

Video Athletic Bilbao - Valencia 2-1. Bascii adâncesc criza "liliecilor", ajunși la 4 înfrângeri la rând!

bilbao - valencia 2-1