Villarreal Gijon

VIDEO Villarreal - Gijon 2-0. Gazdele sunt la un singur punct de Real

VIDEO Fază rar întâlnită pe un teren de fotbal. Gol anulat pentru Sporting Gijon

galca-enrique

Espanyol și Barcelona confirmă întâlnirea dintre Costel Gâlcă și Luis Enrique

capt Gijon

10.01.2016, 15:34
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

VIDEO. Villarreal - Gijon 2-0. În prima repriză a meciului de pe El Madrigal, a avut loc un moment mai rar întâlnit pe terenul de fotbal: când scorul era 0-0, oaspeţii au marcat, dar golul a fost anulat, motivul fiind unul inedit.

Luis Hernandez a executat un aut şi a aruncat mingea în careul gazdelor, la o distanţă de 30 de metri. Portarul Areola a avut un duel aerian cu Espinosa şi mingea a intrat în poartă, fără să fie atinsă de nimeni.

Evident, golul a fost anulat, regulamentul fiind clar: o reuşită care vine după o minge repusă din aut care intră în poartă fără să fie atinsă de nimeni nu poate fi validată. Arbitrul Jesus Gil Manzano a luat decizia corectă şi le-a oferit mingea gazdelor.

VIDEO CU GOLUL ANULAT

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Real Madrid - Villarreal 0-1. Criza se adâncește pentru echipa lui Zidane

Video Încă o performanţă pentru Messi! A egalat un record vechi de aproape 40 de ani