capt Negredo

VIDEO Negredo a marcat golul începutului de an, în Europa. Execuţie de la distanţă

VIDEO Getafe - Espanyol 3-1. Gâlcă, la a patra înfrângere la rând în toate competițiile

alcacer

VIDEO Valencia - Rayo 2-2. Ambele echipe au rămas fără victorie din noiembrie

espanyol getafe

17.01.2016, 14:50

Victoria cu Las Palmas de la debutul pe banca lui Espanyol a rămas şi singura pentru Costel Gâlcă în cele şapte partide de la venire.

La Getafe, catalanii au început mai bine şi au deschis scorul prin Perez. Nici cinci minute nu a durat avantajul lui Espanyol, pentru că Pedro Leon a egalat din apropiere după ce mingea lovise transversala.

După alte şase minute, Pablo Sarabia a întors soarta partidei, şi avantajul oaspeţilor era istorie. Elevii lui Gâlcă puteau egala cu puţin noroc la zece minute după pauză, dar s-au ales numai cu un corner.

În prelungiri, pe contraatac, Getafe a făcut 3-1 prin Moi Gomez şi i-a provocat lui Gâlcă a treia înfrângere în campionat de la instalarea pe banca lui Espanyol.

Getafe - Espanyol 3-1
Au marcat: Pedro Leon 29, Sarabia 37, Moi Gomez 90+4 / H. Perez 26

Getafe: Guaita - Damian Suarez, Cala, Vergini, Yoda - Lacen, Juan Rodriguez - Pedro Leon (Moi Gomez 81), Sarabia, Victor Rodriguez (Mensah 89) - Alvaro (Scepovic 72)
Antrenor: Fran Escriba

Espanyol: Pau Lopez - Correa, Alvaro, Enzo Roco, Victor Alvarez - Diop (jordan 52), Abraham (Paco Montanes 72) - Hernan Perez, Salva Sevilla, Asensio - Caicedo
Antrenor: Costel Gâlcă

LIVE SCORE

Min. 90+4 - FINAL! Costel Gâlcă pierde al patrulea meci la rând în toate competițiile, iar situația arată tot mai îngrijorătoare pentru Espanyol.

Min. 90+3 - GOOOOOOOOOOOOOL!! Moi Gomez închide tabela, cu un șut elegant lobat peste Pau Lopez, după ce a depășit doi adversari în alergare.

Min. 46 - A început partea a doua a partidei de la Getafe

Min. 45 - Final de repriză

Min. 37 - GOOOOOOOOOOOOOL!! Pablo Sarabia a adus-o pe Getafe în avantaj!

Min. 29 - GOOOOOOOOOOOOOL!! Pedro Leon aduce egalarea pentru Getafe, după doar trei minute.

Min. 26 - GOOOOOOOOOOOOOL!! Victor Alvarez îi centrează perfect lui Hernan Perez în mijlocul careului, de unde acesta trimite cu capul în poartă!