galca d

Gâlcă, la 6 meciuri fără victorie și la 4 înfrângeri la rând: ”Sunt îngrijorat”

VIDEO Las Palmas - Atletico Madrid 0-3. Filipe Luis, gol după o pauză de trei ani

captura rosu portar

VIDEO Moment controversat în meciul Barça-Bilbao. Eliminare discutabilă a lui Iraizoz

Filipe Luis

17.01.2016, 23:18

Atletico Madrid și-a conservat poziția de lider în La Liga, după ce a câștigat cu 3-0 în deplasarea de pe terenul lui Las Palmas.

Pe ”Gran Canaria”, meciul a început perfect pentru trupa lui Diego Simeone, care a deschis scorul în minutul 17 prin Filipe Luis. Brazilianul a înscris primul său gol pentru Atletico după aproape trei ani. Las Palmas a avut șansa egalării in minutul 32, dar Oblak a parat șutul lui Dani Castellano.

Atleti a fost aproape de a-și majora avantajul la nouă minute după pauză. Javi Varas a intervenit salvator în fața lui Griezmann. în minutul 68, Las Palmas putea egala la șutul lui Roque Mesa, care a trecut puțin pe lângă poartă. Imediat oaspeții și-au majorat avantajul grație lui Antoine Griezmann.

Francezul a realizat dubla în minutul 89 și a ajuns la 12 reușite în acest sezon. Rezultat final: 0-3 și la fel ca în urmă cu 28 de ani, la precedentul duel din Insulele Canare din La Liga, Atleti s-a impus la scor de neprezentare.

Las Palmas - Atletico Madrid 0-3
Au marcat: Filipe Luis 17, Griezmann 68 și 89

Las Palmas: Javi Varas - David Garcia, Aythami Artiles, Garrido, Castellano - Roque Mesa, Vicente Gomez - El Zhar (Mubarak 66), Tana (Araujo 80), Jonathan Viera - Willian Jose
Antrenor: Quique Setien

Atletico Madrid: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis - Saul, Gabi, A. Fernandez, Koke - L. Vietto (Carrasco 62), Griezmann
Antrenor: Diego Simeone

Nu e banc şi, cu siguranţă, nu e nici o postare de pe vreun site de bacuri. Un bărbat din România...