caicedo

Veste foarte bună pentru Gâlcă! Caicedo e 100% al lui Espanyol şi sunt şanse mici să plece

VIDEO Mirandes – Sevilla 0-3. Oaspeţii, în semifinalele Cupei Regelui, fără gol primit

valencia 1

VIDEO Las Palmas - Valencia 0-1. "Liliecii" s-au calificat în semifinalele Cupei Regelui

sevilla-2

28.01.2016, 23:37
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Sevilla s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei după dubla victorie din sferturi cu divizionara secundă Mirandes.

Câştigătoare în tur cu 2-0, echipa lui Unai Emery s-a impus cu 3-0, după ce a deschis scorul în deplasare în minutul 9. Iborra a transformat penalty-ul obţinut de Cristoforo. Konoplyanka a tras peste poartă din poziţie bună, înainte ca golgheterul din cupă al gazdelor, Abdon Prats, să execute bine o lovitură liberă, respinsă de David Soria. În cealalta poartă, Raul Fernandez s-a remarcat la şutul lui Vitolo.

La jumătatea reprizei secunde, Llorente, intrat după pauză, a ratat două ocazii în aceeaşi fază. Două minute mai târziu, tânărul Juan Munoz a marcat primul său gol pentru Sevilla. Gazdele au ratat şansa golului de onoare în finalul meciului, când lovitura de cap a lui Nestor Salinas a întâlnit bara. În prelungiri, Sevilla a marcat şi golul 3, prin căpitanul Coke.

Andaluzii s-au calificat, astfel, în semifinale după 6 victorii din 6 meciuri şi fără gol primit. Semifinalistă acum 4 ani, Mirandes s-a oprit in sferturi.

Echipele

Mirandes (3-4-3): Fernandez - Galan (Garcia 46), Gaffoor, Cantero - Moreno, Lazaro, Carnicer, Kijera - Prats, Velez (Salinas 46), Oyarzun (Provencio 46)

Antrenor: C. Terrazas

Sevilla (4-2-3-1): Soria - Coke, Rami, Carrico (Kolodziejczak 80), Palomo - N'Zonzi (Llorente 61), Cristoforo - Vitolo, Iborra, Konoplyanka (Kakuta 69) - Munoz

Antrenor: U. Emery

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Barça vrea o nouă Triplă: "Suntem în cea mai bună poziţie posibilă"

barcelona tripla

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Mourinho a scăpat cu un 0-0! De Gea, cel mai bun om al lui Man. United, la Sevilla

David De Gea

Video Reacţia lui Coutinho după ce a marcat primul gol pentru Barcelona. Coincidență după 5 ani