valencia

Video Sporting Gijon - Valencia 1-2. A treia victorie în ultimele patru meciuri pentru "lilieci"

Video Villarreal - Celta 5-0! Adversara Stelei din EL nu a avut milă de adversar

La Liga colaj

Video La Liga, cel mai spectaculos campionat dintre ligile de top! Luptă incredibilă

costa

17.10.2016, 00:07
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Villarreal a demolat-o pe Celta Vigo, scor 5-0, și rămâne la egalitate de puncte cu Barcelona.

Roberto Soriano a marcat primele sale goluri în Spania și gazdele aveau 2-0 după doar 12 minute. Soriano a înscris mai întâi după o pasă primită de la Trigueros, iar apoi a profitat de o degajare greșită a lui Sergio Alvarez.

Cedric Bakambu și-a deschis și el un cont de goluri în acest sezon cu reușita de 3-0, iar echipa care câștigase cu Barcelona în runda precedentă era la pământ.

Wass a încurcat porțile la reluare, dar coșmarul nu s-a oprit. Sergi Gomez a văzut pe final al doilea galben și a fost eliminat, pentru ca în prelungiri, Trigueros să stabilească scorul final, 5-0 pentru Villarreal.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video A fost adus cu cătușe în sala de judecată. Jucătorul e considerat pericol public