Pleacă de la Real Madrid la finalul sezonului și ar putea ajunge la un alt club uriaș al Europei
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
LIVE Digi Sport Special
Villarreal Villarreal
2 - 2
Real Madrid Real Madrid
Jo 03.01.2019 22:30

Villarreal - Real Madrid 2-2. Puncte prețioase pierdute de "galactici" în primul meci din La Liga în 2019

03.01.2019, 23:30

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

VIDEO Villarreal - Real Madrid 2-2. Jucătorii lui Villarreal le-au pregătit garda de onoare rivalilor de la Real Madrid, campioni la Mondialul cluburilor, însa respectul s-a oprit după câteva minute. Santi Cazorla a deschis scorul în minutul 4.

Un sfert de oră a fost de ajuns însă pentru ca Real să întoarcă scorul. Benzema a pus capul perfect la centrarea semnată Lucas Vasquez, iar Varane a marcat după aceeași reteta, pentru 2-1. Scorul final a fost stablit de Santi Cazorla în minutul 82.

• 90+3 fr2

Final de partidă. Villarreal - Real Madrid s-a încheiat 2-2. Pentru gazde Santi Cazorla a reușit o dublă în timp ce la madrileni au înscris Varane și Benzema

• 85 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Isco trage din afara careului de 16 metri, Asenjo reușește să respingă

• 84 s s

Ultima schimbare la Villarreal. Trigueros intră în locul lui Javi Fuego

• 83 g g

GOOOOL VILLARREAL! GOOOL SANTI CAZORLA! Mijlocașul gazdelor reușește dubla. Cazorla a marcat cu o lovitură de cap, din 6 metri

• 70 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Alvaro Gonzalez a fost aproape să egaleze cu o lovitură de cap, din 6 metri, după o centrare venită din corner

• 69 s s

A doua schimbare și la gazde. Bacca intră în locul lui Gerard Moreno

• 66 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Lucas Vazquez ajunge în poziție de finalizare după o acțiune personală în care a avut și o doză de noroc, dar este blocat în ultima clipă

• 65 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Gerard Moreno trimite un șut puternic de la 20 de metri, dar mingea se duce puțin pe lângă bara porții lui Courtois

• 64 s s

A doua schimbare la Real Madrid. Luka Modric îi lasă locul în teren lui Valverde

• 45 fm fm

Chukwueze cade în careu în urma unui duel cu Sergio Ramos și Villarreal cere penalty. Centralul lasă însă jocul să continue

• 42 cg cg

Casemiro vede primul avertisment al partidei

• 33 fm fm

Kroos trage din afara careului de 16 metri, Asenjo respinge în fața, mingea ajunge la Modric, care o trimite în plasă fără probleme. Reușita este însă anulată. Câștigătorul Balonului de Aur se afla în ofsaid

• 20 g g

GOOOOL REAL MADRID! GOOOL VARANE! Urcat în careu la o fază fixă, fundașul central a trimis în plasă, cu capul, o centrare venită de la Toni Kroos

• 7 g g

GOOOOL REAL MADRID! GOOOL KARIM BENZEMA! Replică imediată a oaspeților, care restabilesc egalitatea prin Benzema, a cărui lovitură de cap din 6 metri l-a lăsat fără replică pe Asenjo

• 4 g g

GOOOOL VILLARREAL! GOOOL SANTI CAZORLA! Mijlocașul gazdelor îl învinge pe Courtois cu un șut cu efect, la colțul lung

• 3 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Chukwueze intră în careul de 16 metri din flancul drept și încearcă un șut printre picioarele lui Courtois, dar portarul Realului respinge

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre Villarreal și Real Madrid. Gazdele au avut lovitura de începere