FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Atacantul pe care Raul Rusescu l-ar cumpăra ”cu ochii închiși” la FCSB. ”Îmi place la nebunie!”
FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)
Top 10 cei mai valoroși români care nu au debutat pentru națională! 3 sunt peste Ianis Hagi
chicpiu
La 34 de ani, poate fi marea surpriză a României la EURO 2024: ”Cred că va fi luat în calcul”

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! FCSB s-a impus cu 2-1 în faţa Concordiei Chiajna şi ăşi păstrează primul loc în Liga 1.
  • 85 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Alibec a primit o pasă excelentă în careu de la Nedelcu, dar şutul său din poziţie foarte bună a trecut la mare distanţă de poartă.
  • 83 | Faze meciFCSB
    Bumba a tras pe poartă dintr-o lovitură liberă, iar Niţă a prins cu emoţii, în doi timpi.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la FCSB. Alibec a intrat în locul lui Gnohere.
  • 71 | Faze meciFCSB
    Teixeira a tras dintr-o poziţie bună, de la marginea careului, dar a făcut-o slab şi nu foarte bine plasat, iar Caparco a prins fără probleme.
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Bud a intrat în locul lui Babic.
  • 68 | Schimbări
    O nouă modificare la FCSB. Pintilii a intrat în locul lui Ovidiu Popescu.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Patache a primit cartonaşul galben, pentru un fault asupra lui Coman.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Bawab a intrat în locul lui Deaconu.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la FCSB. Florinel Coman a intrat în locul lui Dennis Man.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FCSB conduce cu 2-1 în faţa Concordiei Chiajna, după o primă repriză foarte spectaculoasă.
  • 45+2 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Acţiune superbă a gazdelor, încheiată cu o reluare acrobatică a lui Teixeira la centrarea perfectă a lui Enache. Mingea a trecut, însă, pe lângă poartă.
  • 45 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Roş-albaştrii au avut şansa de a se desprinde înainte de pauză, dar mingea trimisă de Planic şi uşor deviată de un adversar, a fost respinsă de pe linia porţii de Caparco.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 FCSB! Gnohere îşi confirmă statutul de golgheter şi a marcat pentru a zecea oară în campionat în acest sezon. Francezul a pus latul la o pasă a lui Tănase, după o acţiunea frumoasă a roş-albaştrilor.
  • 31 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! O acţiune frumoasă a lui Florin Tănase pe partea stângă a fost finalizată de Teixeira cu un şut respins de Caparco. Pe urmărire, Gnohere a încercat o execuţie acrobatică, dar francezul a lovit greşit mingea şi a trimis la mare distanţă de poartă.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOL Chiajna, 1-1! Replica ilfovenilor a venit rapid. Marc a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap, la o ieşire greşită a lui Niţă.
  • 15 | OcaziiFCSB
    Ocazie FCSB! Vicecampioana a fost foarte aproape de a-şi dubla avantajul, dar Bălaşa a trimis puţin peste poartă cu capul, după un corner de pe partea dreaptă.
  • 14 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 FCSB! Dragoş Nedelcu a deschis scorul pe Arena Naţională cu o execuţie splendidă - şut imparabil de la 22-23 de metri. Prima reuşită în roş-albastru pentru tânărul mijlocaş.
  • 13 | OcaziiFCSB
    Ocazie Chiajna! Ilfovenii au avut prima şansă de a deschide scorul. Un contraatac rapid a fost finalizat de Batin, dar Niţă a prins fără probleme.
  • 6 | Faze meciFCSB
    Dragoş Nedelcu a trimis primul şut pe poartă al partidei, dar nu a reuşit să plaseze mingea suficient de bine, iar Caparco a prins fără probleme.
  • 4 | Faze meciFCSB
    Claudiu Bumba a trimis un şut cu piciorul stâng de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Niţă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Ion MoldovanConcordia Chiajna

FCSB - Concordia Chiajna 2-1. Roş-albaştrii rămân lideri, graţie victoriei aduse de golurile lui Nedelcu şi Gnohere

FCSB a învins-o pe Concordia Chiajna cu 2-1 și rămâne lider în Liga 1, după un meci în care Dragoş Nedelcu a marcat o bijuterie de gol de la 25 de metri, iar golgheterul Harlem Gnohere a ajuns la a zecea reuşită stagională.

Nedelcu a deschis scorul pe Arena Naţională în minutul 14, cu un şut imparabil din afara careului, pentru primul său gol în tricoul roş-albastru. Avantajul vicecampioanei a durat, însă, doar trei minute. Fostul dinamovist Andrei Marc a egalat cu o lovitură de cap, după o eroare a lui Florin Niţă.

Elevii lui Nicolae Dică au revenit în avantaj cu şase minute înainte de pauză, când Gnohere a pus latul la pasa lui Tănase, apoi s-a dus direct la Denis Alibec, pentru a sărbători alături de el al zecelea gol înscris în această ediţie de campionat.

Cei doi atacanţi au făcut schimb de locuri în minutul 78, iar Alibec a avut o ocazie uriașă cu cinci minute înainte de final, însă a tras departe de poartă şi a rămas fără gol în campionat.

S-a terminat 2-1 pentru FCSB, iar Concordia Chiajna a ajuns la a patra înfrângere consecutivă.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...