Fotbalistii romani Ianis Hagi, Denis Dragus, Denis Alibec si Andrei Burca saluta publicul dupa meciul de fotbal dintre R
Exclusiv Ciprian Marica a numit atacantul cu care România trebuie să joace la EURO: ”Nu văd altul ca el”
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
1 - 1
Sepsi Sepsi
Sb 04.08.2018 19:00

Astra - Sepsi 1-1. Inspiraţia lui Neagoe i-a adus un punct echipei din Sfântu Gheorghe

04.08.2018, 20:00

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Astra a făcut primul pas greşit pe teren propriu în mandatul lui Marius Măldărăşanu. Giurgiuvenii au deschis rapid scorul contra lui Sepsi, la prima acţiune ofensivă, prin Laurenţiu Buş.

Gazdele au controlat jocul şi puteau să marcheze din nou, la capul lui Erico. Alibec, susţinut cu entuziasm din tribune, a intrat în minutul 57, dar de înscris au făcut-o oaspeţii.

Mensah şi Simonovski, introduşi inspirat de antrenorul Neagoe, au creat faza golului egalizator: primul a centrat si al doilea a înscris, iar covăsnenii pleacă pentru prima dată cu punct de la Giurgiu.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 final

Final de meci. Astra şi Sepsi Sfântu Gheorghe au remizat la Giurgiu, scor 1-1.

• 90 fm

Partida va fi prelungită cu patru minute.

• 83 cg cg

Alexandru Stan a primit cartonaşul galben.

• 82 s s

Schimbare la Astra. Romario Moise a intrat în locul lui Neluţ Roşu.

• 74 cg cg

Mensah a primit cartonaşul galben.

• 71 oc oc

Ocazie Sepsi. Şutul lui Tandia, de la 22 de metri, a trecut puţin pe lângă poarta gazdelor.

• 71 s s

Schimbare la Astra. Biceanu a fost înlocuit cu Begue.

• 62 g g

Gooool Sepsi! Cei doi jucători introduşi de Eugen Neagoe în urmă cu nouă minute, au conlucrat la faza golului. Mensah i-a centrat excelent lui Simonovski, care nu l-a iertat pe Iliev.

• 57 s s

Schimbare la Astra. Denis Alibec a intrat în locul lui Laurenţiu Buş.

• 55 oc oc

Ocazie Astra! Laurenţiu Buş a reluat foarte slab, pe lângă poartă, din poziţie ideală, de la zece metri de poarta lui Niczuly.

• 54 cg cg

Marko Simonovski a primit cartonaşul galben.

• 53 s s

Schimbare la Sepsi. Nouvier i-a lăsat locul lui Mensah.

• 53 s s

Schimbare la Sepsi. Simonovski a intrat în locul lui Fulop.

• 51 cg cg

Laurenţiu Buş a primit cartonaşul galben.

• 46 oc oc

Ocazie Astra! Roland Niczuly s-a opus excelent şuturilor lui Buş şi Balaure.

• 46 sr2 sr2

Astra o conduce cu 1-0 pe Sepsi la finalul primelor 45 de minute ale partidei de la Giurgiu.

• 39 oc oc

Ocazie Astra! Erico Da Silva a reluat cu capul, de la zece metri, puţin pe lângă poarta lui Niczuly.

• 36 s s

Schimbare la Sepsi. Stephan Drăghici i-a luat locul lui Yasin Hamed.

• 33 fm fm

Denis Alibec a ieşit la încălzire spre marea bucurie a fanilor Astrei prezenţi pe stadion, care l-au aclamat pe atacantul revenit la Giurgiu.