Avantaj pentru FCSB, după Farul - CFR 5-1: ”roș-albaștrii”, tot mai aproape de adjudecarea titlului
Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023
Camora își ”mitraliază” colegii după umilința CFR-ului în fața Farului: ”Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou!”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
0 - 2
Viitorul Viitorul
Du 01.04.2018 19:00

Astra - Viitorul 0-2. Victorie fără emoții pentru campioană!

01.04.2018, 16:45

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Campioana FC Viitorul s-a impus pe terenul Astrei Giurgiu, sâmbătă, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de Urko Vera, autogol, în minutul 29, și Ianis Hagi, în minutul 89. În urma acestui rezultat, Viitorul vine la 5 puncte de Craiova.

Ianis Hagi a fost din nou decisiv pentru Viitorul. La Giurgiu, mijlocaşul a inventat o pasă excelentă pentru Gavra, dar acesta nu găsit ţinta. A reusit insa Virgil Ghiţă, în minutul 29, la primul său meci ca titular în liga 1. Servit perfect de Hagi junior, fundaşul a deschis scorul si cu ajutorul unei devieri a lui Urko Vera. Prima repriză A avut un final plin de nervi, iar Florentin Matei a fost trimis la cabine pentru proteste. Chiar și cu un om mai puțin, Astra putea egala prin Abang, dar atacantul a ratat uluitor.

Recitalul lui Ianis Hagi s-a încheiat cu golul care a asigurat cele 3 puncte pentru Viitorul.

• 90+4 final

FINAL de meci! Viitorul câștigă meciul cu 2-0.

• 90+3 fm fm

Belu reia cu capul, prinde Cojocaru.

• 89 g g

GOOOL VIITORUL! Ianis Hagi pune latul în careul mic și majorează scorul! De Noouer a pasat decisiv. Reluarile arată că olandezul se afla în poziție de ofsaid!

• 84 oc oc

OCAZIE! Abang preia în careu, rămâne singur cu Cojocaru, dar trage mult peste poartă!

• 83 fm fm

Șut din alergare expediat de Ganea. Mingea pe centrul portii, fără emoții pentru Iliev

• 80 s s

Dandea în locul lui Mrzljak, la Astra

• 69 oc oc

OCAZIE! Ciobanu trage de la vreo 28 de metri, scoate Iliev în corner!

• 67 fm fm

Romario Moise trage de la 25 de metri, cu exteriorul, dar balonul ocolește vinclul porții

• 64 fm fm

Cicâldău trage din afara careului, mingea îl lovește pe Ianis Hagi, care cade ca secerat, dar se ridică rapid.

• 62 cg cg

Tîru vede galbenul pentru un henț la 40 de metri de propria poartă

• 60 fm fm

Draguș trage din interiorul careului Astrei, pe lângă.

• 59 s s

Dublă schimbare și la Astra. Iese Seto și intră Laurențiu Bus, iese Urko Vera și intră Abang.

• 58 fm fm

Seto reia cu capul, defectuos

• 54 s s

Dublă schimbare la Viitorul. Mațan și Hodorogea sunt trimiși în teren de Hagi în locul lui Gavra și Băluță.

Începutul reprizei a doua. Astra va evolua cu un jucător mai puțin, după eliminarea lui Florin Matei.

Sfârșitul primei reprize. Viitorul conduce pe Astra, la Giurgiu.

• 44 info

Presiune în careul oaspeților, dar fundașii campioanei îndepărtează pericolul.

• 42 info

Hagi are ceva de împărțit cu banca oaspeților și este avertizat de arbitrul Marcel Barsan, care nu-l va mai ierta a doua oară

• 41 cgr cgr

CARTONAȘ ROȘU! Florentin Matei vede două galbene în cateva secunde și este eliminat! Primul l-a văzut pentru faut, al doilea pentru vociferări.

• 39 cg cg

Belu vede cartonașul galben pentru faulturi repetate

• 37 fm fm

Iliev respinge cu dificultate șutul în forță trimis de Ianis Hagi, apoi Draguș nu-și calculeaza bine pașii.

• 34 cg cg

Drăguș este împins, care în careu, dar arbitrul consideră că a simulat și îi acordă cartonașul galben

• 33 fm fm

Balaure trage cu stângul din afara careului, prinde Cojocaru.

• 29 g g

GOOOL VIITORUL! Virgil Ghiță reia cu capul, după un corner, mingea este deviată ușor de Urko Vera și intră în poartă!

• 29 fm fm

Ianis Hagi bate un corner mai scurt, Iliev boxează în corner.

• 22 fm fm

Cicâldău trage în stilul lui Cristiano Ronaldo, de la vreo 30 de metri, dar balonul a trecut puțin peste.

• 20 cg cg

Ianis Hagi primește cartonașul galben pentru o întrare dură la Stan.

• 16 fm fm

Denis Drăguș pătrunde în partea stângă a careului Astrei, centrează la bara a două, dar acolo nu se află niciun coechipier.

• 12 oc oc

OCAZIE! Ianis Hagi îl găsește pe Gavra, care pătrunde în careu, dar Erico a blocat șutul în ultimul moment.