fault bus

Video Penalty gratuit pentru FCSB! Crăciunescu: "Păcat de arbitru că se iroseşte la fotbal. El e de baschet"

Video Bara nu mai e prietena lui Budescu! Atacantul a lovit transversala după numai 3 minute

Budescu

Budescu, schimbat din nou la pauză! FCSB a jucat excelent şi fără mijlocaşul ofensiv

Budescu
Budescu a lovit bara în meciul cu Astra

16.04.2018, 21:24
  • Tenis, Fed Cup: România - Elveția (21-22 aprilie), ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Cupa României, semifinale: Craiova-Botoșani (joi, ora 20:30), Digi Sport 1

VIDEO Astra - FCSB. Constantin Budescu a declarat după meciul cu CSM Poli Iași că ”e prieten cu bara”, după ce golul său care i-a adus cele 3 puncte echipei lui Dică a fost marcat cu ajutorul transversalei.

Budescu nu ar mai putea spune același lucru și după meciul cu Astra. În minutul 3, internaționalul român a șutat din unghi, iar mingea a lovit transversala, dar nu a mai intrat în plasă.

VIDEO CU BARA LUI BUDESCU

Din păcate pentru fanii roș-albaștrilor, aceasta nu a fost singura bară a favoriților din prima repriză. Dennis Man a lovit stâlpul drept al porții lui Iliev, în minutul 17.

VIDEO CU BARA LUI MAN

”Mă înțeleg bine cu bara, mai puțin în meciul cu CFR. E bine că am marcat. E mai puțin important cine marchează, ci punctele obținute”, spunea atacantul de 29 de ani, pe 1 aprilie.

De reținut e și faptul că în meciul cu Viitorul, Budescu a înscris, după ce mingea a lovit ambele bare. În acest moment, jucătorul cotat la 2.3 milioane de euro a ajuns la cota 13 goluri marcate în toate competițiile acestui sezon.

Bucureşti, "tărâm interzis" pentru CFR. Ardelenii au şanse minime să se impună în "finala" campionatului