5a11f67995f9cfe2077cdd14

Exclusiv Ultimatum pentru Ionuţ Nedelcearu

Exclusiv "Bizonul" a scăpat de infirmerie. Dică își va putea folosi golgheterul la meciul cu Viitorul

iorgulescu sandu

Video Exclusiv LPF a avut ofertă de arbitraj video pe care nu plătea imediat niciun ban, dar a refuzat-o

gnohere-7

13.12.2017, 11:25
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

VIDEO FC Botoșani - FCSB 0-3. Harlem Gnohere a părăsit terenul în minutul 70 al partidei acuzând dureri la coapsă și Nicolae Dică s-a temut că deja lunga listă cu jucători indisponibili va mai primi un nume. Bizonul va fi însă apt de joc pentru ultima partidă din 2017.

FCSB va încheia anul 2017 cu un meci extrem de dificil, împotriva campioanei Viitorul, duminică 17 decembrie, de la ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport.

Dică nu va putea conta pe Benzar, Planic, Teixeira și Alibec, Budescu și Junior Morais. Acestora li s-a adăugat și Mihai Bălașa după partida de la Botoșani, însă nu și golgheterul Harlem Gnohere.

Deși a părăsit terenul accidentat în minutul 70, acuzând dureri la coapsă și Dică părea destul de îngrijorat la finalul partidei, Bizonul va fi apt de joc pentru duelul cu Viitorul. Inițial s-a crezut că e vorba de o întindere însă a fost doar o sperietură. "Bizonul" a avut doar o contractură și se va afla pe teren.

Într-o situație similară cu a atacantului francez s-a aflat și Florin Tănase. Acesta a ieșit de pe teren în minutul 60 al meciului cu Lugano, dar s-a aflat pe teren la Botoșani, unde a jucat 90 de minute și chiar a reușit să marcheze.