artificii sepsi - voluntari

Video Zi istorică și sărbătoare la Sf. Gheorghe. Artificii la primul meci de Liga 1 din istoria orașului

Video Cădere teatrală. A vrut penalty, dar s-a ales cu un galben, deși fusese agățat de adversar

niculescu neagoe

Video Niculescu a contestat primul penalty primit de Sepsi: "Nu a fost! E clar că avantajezi gazdele"

fulop cartonas simulare

19.03.2018, 22:29
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

VIDEO Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari. Repriza a doua a meciului dintre Sepsi Sf. Gheorghe și FC Voluntari a adus un moment controversat, cu Istvan Fulop în prim-plan. Mijlocașul ofensiv a încercat să forțeze obținerea unui penalty, dar căderea teatrală i-a adus doar un cartonaș galben.

În minutul 52, scorul era 1-1, cu ambele goluri marcate din lovituri de la 11 metri, iar Istvan Fulop - cel care egalase pentru Sepsi cu doar câteva minute în urmă - a încercat să obțină un nou penalty. Atins clar în careu de un apărător al oaspeților, Fulop a mai făcut un pas și a căzut cu întârziere, încercând să accentueze urmările contactului.

Arbitrul Cătălin Popa a fluierat imediat, dar decizia sa nu a fost în favoarea celor de la Sepsi. În ciuda protestelor gazdelor, centralul a dictat lovitură liberă indirectă pentru Voluntari și i-a arătat lui Fulop cartonașul galben, pentru simulare.

Sepsi a primit, în cele din urmă, al doilea penalty, în minutul 70, când Hadnagy a fost faultat de Cazan în careul ilfovenilor. Fulop l-a transformat și și-a trecut în cont o dublă de la 11 metri în meciul cu Voluntari, prin care a adus-o pe Sepsi în avantaj, scor 2-1.

Cu aceste două goluri, Istvan Fulop a ajuns la cota 4 în topul marcatorilor din acest sezon, la egalitate cu Attila Hadnagy, care până luni era singur pe primul loc în ierarhia golgheterilor de la Sepsi.

Fulop a vorbit după meci despre momentul din minutul 52 și este sigur că ar fi trebuit să primească lovitură de la 11 metri la acea fază.

"La 1-1 iar am avut penalty, dar se dă... Jucătorii Voluntariului râdeau de arbitru că nu a dat penalty. Dar nu e prima dată și din păcate noi ne rupem picioarele și suntem dezavantajați tot timpul", a spus Istvan Fulop, după meci.

VIDEO Căderea lui Fulop în careu și decizia arbitrului

Video Arbitrul de la Sfântu Gheorghe, desfiinţat de Crăciunescu: "S-a extins boala Haţegan"

Sepsi vs FC Voluntari

În această casă s-a împotmolit construirea Lotului 1 al Autostrăzii Sebeş - Turda

Video&Foto "Muncă titanică!" Fanii lui Sepsi au pus umărul decisiv la buna desfășurare a meciului cu Voluntari