gaman becali

Video Cum l-a convins Găman pe Becali! Acesta e golul care îi poate aduce transferul

Video Exclusiv Castellon - CFR Cluj 0-4. Liderul a făcut spectacol în primul amical din 2018. Hoban a marcat golul meciului

barbulescu coman astra transfer

Transfer de ultimă oră anunțat de Astra, în așteptarea plecării lui Ioniță. A jucat deja primul meci

Castellon CFR Cluj

17.01.2018, 21:54
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

CFR Cluj a debutat în forţă în cantonamentul din Spania. Liderul din Liga 1 a făcut scor cu formaţia din liga a patra spaniolă, Castellon, chiar pe terenul acesteia.

Oamenii lui Dan Petrescu au învins cu 4-0, în prezenţa a 3.000 de spectatori, prezenţi la meciul de pe Nou Estadi Castalia din oraşul cu o comunitate importantă de români.

Clujenii au deschis scorul printr-un autogol (min. 7), iar Hoban (min.37), Culio (min.42) şi Costache (min.75), la primul gol după venirea de la Dinamo, au marcat şi ei pentru ardeleni.

Golul meciului a fost reuşit de Ovidiu Hoban, care a ridicat în picioare publicul, cu o foarfecă de la 16 metri, direct în vinclu.

Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a primit cadou un tricou al lui Castellon, cu autografele jucătorilor, din partea preşedintelui formaţiei din Tercera Division.

CFR Cluj a evoluat în prima repriză cu: Duka - Cr. Manea, Luchin, A. Mureşan, Camora - Hoban, Culio, Djokovic - Păun, Omrani, Ţucudean. În repriza a doua au jucat Adi Rus - Peteleu, Vinicius, Bordeianu, Al. Vlad - Deac, L. Rus, Costache - Mailat, Urko Vera (I. Balde, 46), Nouvier (M. Coman, 68).

Ardelenii vor juca următorul meci amical pe 19 ianuarie, cu formaţia poloneză Wisla Cracovia