Ce lovitură încasează FCSB! Nu doar Man și Tănase s-au accidentat. Probleme serioase și cu alt titular
articol scris de Digi Sport26.11.2020, 00:30
FCSB a câștigat meciul de la Mediaș, 3-2 cu Gaz Metan, din etapa precedentă, scor 2-3, dar s-a ales și cu probleme pe care nu și le dorea.

Liga 1: Hermannstadt - Chindia Târgoviște, joi, 17:00, Digi Sport 1
Liga 1: CFR Cluj - Astra, joi, 20:00, Digi Sport 1
Dennis Man (22 de ani) și Florin Tănase (25 de ani) au ieșit de pe teren cu probleme musculare. Și Darius Olaru (22 de ani), autorul unei duble, a ieșit după ce a acuzat ceva probleme, dar cei din staff nu bănuiau ce va urma.
Darius Olaru, probleme mai mari decât se așteptau cei de la FCSB
Olaru a acuzat, încă de la pauza meciului cu Gaz Metan, anumite probleme, dar Toni Petrea a decis să înceapă și repriza a doua cu el. Mijlocașul nu s-a mai simțit deloc bine pe teren, astfel că, destul de repede, a făcut semn că nu mai poate continua. Iar în minutul 53 a fost scos. Rămâne acum de văzut dacă aceste minute pe teren i-au agravat și mai mult situația, deși Darius nu s-a prea mișcat în partea a doua.
Una peste alte, se pare că Olaru are ceva probleme cu ligamentul colateral, susține prosport.ro, ceea ce înseamnă că FCSB nu se va mai putea baza din nou pe acest jucător pentru o perioadă de timp.
MM Stoica, anunț despre situațiile lui Florin Tănase și Dennis Man, accidentați
La 24 de ore de la acel moment, Mihai Stoica, managerul general al ”roș-albaștrilor” a anunțat că cei doi fotbaliști, esențiali pentru echipă în această toamnă, au suferit leziuni fibrilare, însă un verdict privind perioada de recuperare necesară nu poate fi oferit acum, ci doar în urma unor examene RMN, care nu au fost făcute încă.
”Dennis Man și Florin Tănase au leziuni fibrilare ale căror gravitate va fi aflată în urma unor investigații care vor fi efectuate zilele viitoare”, a scris, pe Facebook, Mihai Stoica.
Oficialul clubului FCSB a transmis, în același timp, că Dragoș Nedelcu, despre care a apărut o informație că ar fi fost depistat cu COVID-19, a făcut testul luni, iar rezultatul acestuia a fost negativ.

Și-a înjunghiat soțul pentru că i-a găsit în telefon poze intime cu „altă femeie”. Cine era, de...

Vânzarea lui Dennis Man (22 de ani), cedat la Parma pentru 13 milioane de euro, l-a entuziasmat pe patronul celor de la FCSB, Gigi Becali (62 de ani). Omul de afaceri a explicat ce se va întâmpla cu...