Constantin Budescu, OUT de la Farul Constanța
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Hermannstadt - Botoșani Live Video, 17:30, DGS1. Sibienii sunt pe primul loc în play-out, dar nu au drept de Europa
March 22, 2024, Bucuresti, Romania,2024 International Friendly, Länderspiel, Nationalmannschaft Romania vs Northern Irel
Gata să plece de la Rangers! Scoțienii anunță transferul lui Ianis Hagi: ”Pare inevitabil”

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

VIDEO CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-1 | Derby-ul etapei a 24-a din Liga 1 s-a jucat ÎN DIRECT la Digi Sport 1, în Gruia și s-a terminat la egalitate 1-1. Asta deși CFR Cluj a jucat cu un om în plus mai bine de o jumătate de oră. Bejan a văzut roșu direct în minutul 30, pentru o intrare dură într-o fază banală. Giurgiuvenii începuseră mai bine meciul și rataseră o mare ocazie chiar în minutul 2, când Butean a rămas singur cu Arlauskis după o pasă genială a lui Alibec, dar a ratat.

În repriza secundă, Mureșan a deschis scorul la capătul unui corner executat de Alexandru Ioniță. Scorul final a fost stabilit de Radunovic, al cărui șut a fost deviat de Culio. Până la final, Omrani a mai ratat o ocazie importantă, în prelungiri, iar CFR - Astra s-a terminat 1-1. Campioana rămâne fără victorie în Liga 1 în 2019.

• 90+4 fr2

Final de partidă în Gruia. CFR Cluj - Astra 1-1 și campioana rămâne fără victorie în Liga 1 în 2019

• 90+3 cg cg

Lazar este avertizat pentru trageri repetate de timp

• 90+2 oc oc

OCAZIE CFR! Omrani e servit de Culio în mijlocu careului de 16 metri, dar trage slab și Lazar reține balonul

• 74 g g

GOOOL ASTRA! GOOOL RADUNOVIC! Alibec pasează scurt pentru Radunovic, iar șutul fundașului se oprește în plasă, deviat fiind și de Culio

• 73 cg cg

Adam Lang îl faultează pe Alibec la 20 de metri de propria poartă și Bîrsan îi arată cartonașul galben

• 68 cg cg

Mrzljak este avertizat și el de centralul Marcel Bîrsan

• 64 oc oc

OCAZIE ASTRA! Alibec trage din lovitură liberă, dar mingea trece puțin pe lângă poarta lui Arlauskis

• 61 cg cg

Romario Pires îl faultează pe Deac și vede cartonașul galben

• 58 s s

Schimbare la Astra. Crișan intră în locul lui Neluț Roșu

• 55 oc oc

OCAZIE CFR CLUJ! Păun încearcă să-l surprindă pe Lazar cu un șut la colțul scurt, dar portarul Astrei este atent și respinge în corner

• 53 g g

GOOOOL CFR CLUJ! GOOOL MUREȘAN! Fundașul ardelenilor a împins mingea în plasă, de pe linia porții, după un corner executat foarte bine de Alexandru Ioniță

A început repriza secundă a partidei din Gruia

CFR efectuează și a doua modificare înainte de startul reprizei secunde. Păun intră în locul lui Țucudean

Schimbare la CFR Cluj. Lang intră în locul lui Vinicius

Final de primă repriză în Gruia. CFR Cluj - Astra 0-0. Oaspeții joacă cu un om mai puțin, după eliminarea lui Bejan

• 44 oc oc

OCAZIE ASTRA! Alibec insistă pentru un balon în jumătatea adversă, îl depășește pe Manea și trage către colțul lung. Mingea trece puțin pe lângă bara porții lui Arlauskis

• 37 cg cg

Vinicius este și el avertizat de centralul Marcel Bîrsan

• 34 cg cg

Omrani îl faultează din spate pe Neluț Roșu și vede cartonașul galben

• 30 cr cr

CARTONAȘ ROȘU ASTRA! Giurgiuvenii rămân în 10 oameni la o fază care nu anunța nimic. Bejan are o intrare cu talpa aproape de mijlocul terenului și centralul Bîrsan îi arată direct cartonașul roșu

• 14 cg cg

Djokovic reacționează după faultul lui Butean asupra lui Mureșan și vede și el cartonașul galben

• 14 cg cg

Butean este primul jucător avertizat în acest meci

• 7 fm fm

Replică imediată a gazdelor. Omrani reia cu capul din 8 metri, către colțul lung, dar trimite pe lângă poartă

• 4 oc oc

OCAZIE ASTRA! Butean scapă singur cu Arlauskis, după o pasă genială a lui Alibec, care a scos din joc 5 jucători ai CFR-ului. Mijlocașul Astrei trage slab și portarul ardelenilor respinge