otele
CFR Cluj, reacție categorică despre interesul lui Brighton pentru Otele: ”Nu suntem fericiți”
Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
FOTBAL:MOLDOVA-ROMANIA, AMICAL (20.11.2022)
Universitatea Craiova, gata să dea lovitura! Mihai Rotaru vrea un internațional român

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Video CFR - Concordia 2-1 | CFR Cluj, campioana en titre, a reuşit sâmbătă prima sa victorie în actuala ediţie a Ligii I de fotbal, 2-1 (1-0) acasă cu Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 3-a.

După aspectul jocului, CFR ar fi meritat să conducă încă de la pauză, ratând destule ocazii, mai ales prin Mailat, însă deschiderea scorului a venit destul de târziu, reuşită de Ţucudean, în minutul 54, după o minge întoarsă de Mailat.

Portarul Caparco a deviat în transversală şutul lui Ioniţă (57). Acelaşi Ioniţă a obţinut un penalty, transformat de Culio (74).

Paul Batin a redus din handicap în min. 84, după o indecizie a lui Vinicius, pe fondul relaxării gazdelor.

CFR a cerut penalty la apariţia în atac a lui Camora, în primul minut de prelungire.

În clasament, CFR, cu 5 puncte şi golaveraj, este pe locurile 2-3, la egalitate cu Astra Giurgiu. Concordia, cu un singur punct, este lanterna roşie.

CFR Cluj - CS Concordia Chiajna 2-1 (0-0), stadion Dr. Constantin Rădulescu - Cluj
Au marcat: George Ţucudean (54), Juan Culio (74, penalty), respectiv Paul Batin (84)

VIDEO cu rezumatul partidei din CFR - Concordia Chiajna

• 90+4 final

FINAL DE MECI. CFR Cluj a obținut prima victorie din acest sezon din Liga 1.

• 90+2 cg cg

Camora a primit cartonașul galben, după ce a căzut în careul Concordiei și a cerut penalty.

• 84 g g

GOOOOL CHIAJNA. Batin marchează cu un șut la colțul lung.

• 82 fm fm

Camora centrează de pe partea stângă, Tambe reia din careul mic, însă Caparco are încă un reflex salvator.

• 74 g g

GOOOOOOL CFR Cluj. Culio transformă cu siguranță penalt-ul obținut de Alexandru Ioniță.

• 72 p p

PENALTY PENTRU CFR CLUJ. Alexandru Ioniță obține lovitura de la 11 metri.

• 70 cg cg

Bordeianu primește cartonașul gol, după un atac dur asupra lui Grădinaru.

• 65 s s

Schimbare la Concordia. A ieșit Guessan, a intrat Paul Batin.

• 62 oc oc

Prima ocazie a celor de la Concordia Chiajna. Deaconu trage de la 25 de metri, în plasa laterală.

• 57 oc oc

Ocazie imensă pentru CFR Cluj. Alexandru Ioniță trage cu stângul de la marginea careului, Caparco are un reflex fantastic și respinge mingea în transversală.

• 54 g g

GOOOOL CFR CLUJ. Țucudean deschide scorul cu un șut din interiorul careului, după ce a primit o pasă de la Mailat.

• 53 oc oc

Omrani trage din interiroul careului, peste poarta lui Caparco.

• 49 oc oc

Sebastian Mailat ratează a patra ocazie de gol. Contraatac al celor de la CFR Cluj, Omrani îi pasează lui Mailat, însă acesta este blocat încă o dată de Caparco.

• 46 fm

Ivanovici s-a accidentat după ce a recepționat un șut în piept de la Bordeianu.

• 46 sr2 sr2

Start în repriza a doua.

PAUZĂ ÎN GRUIA. CFR și Concordia se află la egalitate, scor 0-0.

• 45 oc oc

Același Mailat ratează singur cu portarul. Caparco reușește să intuiască "scărița" încercată de fotbalistul campioanei.

• 42 oc oc

Încă o ocazie a lui Mailat. Șutul acestuia din careu este respins de Caparco în corner.

• 40 oc oc

Ocazie imensă a celor de la CFR Cluj. Alexandru Ioniță recuperează o mingea în banda dreaptă, mingea ajunge la Peteleu care pătrunde în careu, centrarea acestuia ajunge la Mailat, dar șutul acestuia este blocat de apărarea ifovenilor.

• 37 fm

Acțiune de atac a celor de la CFR Cluj, Țucudean reia slab de la marginea careului, mult peste poartă.

• 30 oc oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Țucudean a centrat de pe partea dreaptă, iar Peteleu, venit în viteză din spate, reia slab dintr-o poziție favorabilă, permițându-i lui Caparco să rețină balonul.

• 22 oc oc

Acțiune periculoasă a campioanei, mingea ajunge la Mailta, însă șutul acestuia din interiorul careului este complet ratat.

• 20 oc oc

Moment de virtuozitate tehnică al lui Culio. Argentinianul preia frumos, pasează cu călcâiul pentru Ioniță, dar centrarea de pe partea dreaptă este respinsă de apărarea Concordiei.