Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului au ajuns în fața instanței
Marius Șumudică, întrebat dacă ar accepta să semneze cu FCSB! Răspunsul a venit pe loc
ESP: Atletico de Madrid - UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 25 Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid during the La
Reacția spaniolilor, după ce Horațiu Moldovan a "debutat" pe Metropolitano, dar nu pentru Atletico
Digi Sport Special
4 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Du 14.03.2021 20:45

CFR Cluj - Poli Iași 4-0. Campioana a defilat în Gruia, în timp ce pentru moldoveni situația devine dezastruoasă

14.03.2021, 22:25

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Nici venirea lui Nicolo Napoli nu poate rezolva criza de la Poli Iași. Moldovenii au fost spulberați de camipioana CFR Cluj cu 4-0, într-un meci în care campioana a lăsat impresia că putea să marcheze când dorea.

CFR Cluj - Poli Iași 4-0. Ardelenii egalează din nou FCSB în fruntea clasamentului

Meciul a început cu șuturile lui Itu și Omrani, ambele reținute de Brănescu. Același Itu a tras apoi peste poartă, iar Chipciu și Omrani l-au pu sdin nou la încercare pe portarul Iașiului.

Pe finalul primei reprize, Brănescu n-a mai avut ce face și a fost învins de Chipciu, iar peste alte 3 minute, Omrani a marcat și el. În repriza a doua, Deac a făcut scor de neprezentare, după un contraatac.

CFR Cluj - Poli Iași 4-0. Moldovenii rămân cu doar 16 puncte din 26 de meciuri

Poli Iași a avut prima tentativă de atac abia în minutul 73, când De Iriondo a trimis pe lângă vinclu. În minutul 87, Deac a reușit dubla, după un călcâi superb al lui Sigurjonsson, iar CFR Cluj - Poli Iași s-a terminat 4-0.

Clujenii sunt din nou la egalitate cu liderul FCSB, pe cate îl va întâlni în etapa următoare, în timp ce ieșenii rămân pe ultimul loc, cu doar 16 puncte, la 7 puncte de următoarea clasată.

Meciul CFR Cluj - Poli Iași, din cadrul etapei a 27-a din Liga 1, se dispută duminică, de la 20:45, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro, în format live video și text.

UPDATE 20:00 Meciul CFR Cluj - Poli Iași va începe la ora 20:45, nu 20:30, din cauza întârzierii meciului dintre Chindia Târgoviște și Astra Giurgiu.

Înaintea meciului direct, CFR Cluj, cu 57 de puncte, este pe locul doi în Liga 1, la trei puncte în spatele liderului FCSB, care are un meci mai mult disputat, 1-0 cu UTA, în timp ce Poli Iași este ultima, cu 16 puncte.

LIVE VIDEO CFR Cluj - Poli Iași, de la 20:45, la Digi Sport 1

CFR Cluj nu se va putea baza la partida cu Poli Iași pe patru jucători de bază. Mario Camora ratează meciul din cauza unei suspendări, primite ca urmare a cartonașului galben, al patrulea stagion, primit etapa trecută la Arad, în timp ce Valentin Costache, Gabriel Debeljuh și Mario Rondon sunt indisponibili din cauza infectării cu COVID-19.

De asemenea, nici Edi Iordănescu nu va fi la meci, situație care se va repeta și etapa viitoare, când CFR întâlnește FCSB, fiind suspendat.

CFR Cluj a obținut 10 puncte în precedentele cinci runde, când a înregistrat trei victorii, cu Gaz Metan, FC Argeș și UTA, o remiză, pe teren propriu cu Voluntari, și o înfrângere, la Botoșani.

De partea cealaltă, Poli Iași, formație la care Nicolo Napoli va debuta în partida din Gruia, nu a mai câștigat din 20 decembrie, 1-0 cu Hermannstadt cu Daniel Pancu pe bancă, înregistrând de atunci, în Liga 1, două egaluri și opt înfrângeri.

LIVE VIDEO CFR Cluj - Poli Iași, echipele probabile

• CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Latovlevici - Itu, Bordeianu, Deac - Gîdea, Omrani, Păun
  • Poli Iași: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu - De Iriondo, Popa - Bega, Stan, Calcan - Djuranovic
  • 90+1 cg cg

Ciobotariu primește cartonaș galben.

• 87 g g

GOOOL CFR! Sigurjonsson îi pasează cu călcâiul lui Deac, care reușește dubla.