Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu
Reacția lui Florin Pîrvu, după ce FC Voluntari a fost egalată în prelungiri de Oțelul Galați: ”Suntem dezamăgiți”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (22.01.2024)
Video FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1. Moldovenii obțin un punct, după ce au marcat în prelungiri
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (26.11.2023)
Ilie Dumitrescu n-are dubii în cazul lui Florinel Coman: ”Niciodată!”
Chindia Targoviste Chindia Targoviste
0 - 0
FC Voluntari FC Voluntari
Sb 22.01.2022 14:30

Chindia Târgoviște - FC Voluntari 0-0. Budescu debutează cu o remiză la echipa ilfoveană

22.01.2022, 16:30

• UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

Partida dintre Chindia Târgoviște și FC Voluntari s-a încheiat cu o remiză, scor 0-0, în etapa cu numărul 22 din Liga 1, partidă la care Constantin Budescu a debutat la formația ilfoveană.

Budescu a fost introdus în minutul 68 în teren, în locul lui Ion Gheorghe, însă nu a reușit să își pună amprenta decisiv în jocul ilfovenilor.

Prima șansă de gol le-a aparținut celor de la Chindia Târgoviște în minutul 11, atunci când Florea a executat o lovitură liberă din apropierea liniei de aut. Armaș a reluat foarte bine cu capul, dar Căbuz a reușit să intervină.

Pe finalul primei reprize, FC Voluntari putea deschide scorul. Droppa a șutat din afara careului, dar balonul a fost deviată ușor de Pițian, iar Căbuz a reușit să rețină.

În cea de-a doua repriză, în minutul 62, tot Droppa a șutat din afara careului, puțin peste transversala porții târgoviștenilor.

În minutul 73, Popa a ajuns la un balon deviat în interiorul careului celor de la FC Voluntari și a trimis foarte bine din alunecare, însă portarul ilfovenilor a respins peste poartă.

Pe finalul partidei, Chindia a mai avut o ocazie importantă de a marca. Florea a centrat foarte bine în fața porții din lovitură liberă, dar Pițian a ajuns târziu la interceptare și în încercarea sa de a relua spre poartă s-a lovit de stâlpul porții lui Popa.

În clasamentul din Liga 1, Chindia ocupă locul 11, cu 23 de puncte, în timp ce echipa antrenată de Liviu Ciobotariu se poziționează pe locul trei, cu 38 de puncte.

VIDEO Rezumatul partidei Chindia Târgoviște - FC Voluntari 0-0

Chindia Târgoviște - FC Voluntari LIVE VIDEO, ora 14:30, pe Digi Sport 1 | Ultima șansă pentru gazde la un loc de play-off

Emil Săndoi a reușit în ultimul an și jumătate să facă din Chindia Târgoviște o formație respectată de adversarii din Liga 1. Faptul că formația târgovișteană are o identitate și un stil de joc, lucru cu care nu multe formații din Liga 1 se pot lăuda, face ca rezultatele să fie unele peste așteptări.

De cealaltă parte FC Voluntari cu Liviu Ciobotariu pe bancă a reușit și ea să-și impună un stil de joc, iar drept urmare formația ilfoveană este pe locul 3 după 21 de etape, cu 37 de puncte, și după achizițiile din iarnă, speră să reușească să termine în primele 6.

Chindia Târgoviște - FC Voluntari LIVE VIDEO, ora 14:30, pe Digi Sport 1 | Continuă oaspeții să rămână pe locul 3?

Aducerea lui Constantin Budescu la FC Voluntari a reprezentat o mutare importantă în Liga 1 și o lovitură pentru formația antrenată de Liviu Ciobotariu.

Totuși, prezența fotbalistului la meciul contra Chindiei este pusă la îndoială, chiar acesta recunoscând că are nevoie de o perioadă de pregătire pentru a fi la un nivel ridicat.

În tur, FC Voluntari s-a impus cu 2-1, datorită a două reușite semnate de Adam Nemec și Ion Gheorghe, respectiv Daniel Popa.

• 90+4 fm
    Fază meci
  • 90+2 oc
    Ocazie Chindia Targoviste

Florea centrează foarte bine din lovitură liberă, dar Pițian ajunge la târziu la interceptare și se lovește de bara porții.

• 90+1 cg
    Cartonaş galben FC Voluntari

Meleke vede cartonașul galben.

• 86 s
    Schimbare FC Voluntari

Tavares este introdus în locul lui Droppa.