FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Exclusiv Cum îi poate păstra Gigi Becali pe Florinel Coman și Darius Olaru la FCSB: ”Așa, unde să mai pleci?”
Madrid, Spain, 9th April 2024. A view of the official match balls during the UEFA Champions League match at the Santiago
Exclusiv Surprinzător! A văzut cine s-a calificat în semifinalele UCL și a spus clar ce echipă va câștiga trofeul
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
1 - 1
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Ma 04.05.2021 20:00

Chindia Târgoviște - Gaz Metan Mediaș 1-1. Ardelenii au egalat după o gafă rarisimă a portarului

04.05.2021, 20:50

• Cupa României: Oțelul - U Cluj, joi, 20:30, DGS 1

Chindia - Gaz Metan Mediaș s-a terminat 1-1, în etapa a șasea din play-out. Ardelenii au egalat după o gafă rarisimă a portarului Aioani, însă Chindia rămâne lider detașat și e singura echipă neînvinsă din play-out.

Chindia - Gaz Metan Mediaș 1-1. Gafă imensă a portarului Aioani

În prima repriză nu a existat nicio ocazie clară de gol. Poate doar învălmășeala din careul lui Pleșca, din prelungiri, când Florea a tras în blocaj de două ori. Chindia a primit penalty în minutul 50, după o intervenție stupidă a lui Horj asupra lui Neguț, iar Popa a transformat lovitura de pedeapsă.

A urmat apoi ocazia lui Dulca, însă în minutul 58 medieșenii au cerut penalty la un duel dintre Ze Manuel și Iacob. Chindia a ratat o ocazie mare în minutul 67, prin Florea și Rață.

Ardelenii au egalat când nu se așteptau, după o gafă cum rar se vede a portarului Aioani. Valente nu l-a iertat și a făcut 1-1, iar până la final Ze Manuel a ratat ultima șansă a meciului și Chindia - Gaz Metan Mediaș s-a terminat 1-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Chindia - Gaz Metan Mediaș 1-1:

Chindia Târgoviște va întâlni Gaz Metan Mediaș, pe Stadionul Municipal din Buzău, în etapa șase din play-out-ul Ligii 1.

Partida va putea fi urmărită, ÎN DIRECT, de la ora 19:00, pe Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro.

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș, LIVE VIDEO, de la 19:00, pe Digi Sport 1

Chindia ocupă prima poziție din play-out, cu un total de 33 de puncte, iar Gaz Metan Mediaș ocupă locul trei, cu 25 de puncte.

Până acum, în play-out, Chindia a avut un parcurs foarte bun. Târgoviștenii au înregistrat patru victorii, cu FC Hermannstadt (2-0), cu FC Argeș (1-0), cu Poli Iași (2-0) și cu UTA Arad (1-0), și o singură remiză, cu Astra Giurgiu (0-0).

De cealaltă parte, Gaz Metan a avut un parcurs mai modest, după ce au câștigat doar două meciuri, cu Dinamo (4-1) și cu FC Hermannstadt (2-1), au remizat de două ori, cu FC Voluntari (1-1) și cu FC Argeș (1-1), și au suferit o înfrângere în fața lui FC Viitorul (0-1).

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș, LIVE VIDEO, de la 19:00, pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• Chindia: Aioani – Căpușă, Pițian, Celea, Dinu – Neguț, Dulca, Iacob, Dumitrașcu – Popa, Florea
  • Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Yuri, Baco, Larie – Butean, Moura, Deaconu, Alceus, Velisar – Ciocan, Morar
  • 90+3 fr2

Final de meci. Chindia - Gaz Metan Mediaș se termină 1-1.

• 85 s s

Berisha intră în locul lui Florea.

• 83 oc oc

Ocazie Mediaș. Chamed șutează pe jos, Ze Manuel încearcă dă dezieze din careu, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 81 cg cg

Romeo primește cartonaș galben.

• 76 s s

Roberto Romeo intră în locul lui Valente.

• 76 s s

Moldovan intră în locul lui Aioani.

• 72 g g

GOL Mediaș! Portarul Aioani încearcă să degajeze din mână, dar lufrează incredibil și mingea ajunge la Valente, care nu-l iartă.

• 70 s s

Chamed intră în locul lui Deaconu.

• 70 s s

Pambou intră în locul lui Alceus.

• 67 oc oc

Ocazie Chindia. Popa recentrează în fața porții, dar Florea și Rață nu reușeșc să-l învingă pe Pleșca. Acesta reține pe linia porții.

• 58 fm fm

Ze Manuel cere penalty într-un duel cu Iacob.

• 55 oc oc

Ocazie Chindia. După o centrare din corner a lui rață, Dulca trimite cu capul, dar Butean deviază în corner.

• 52 gp gp

GOL Chindia! Popa transformă lovitura de pedeapsă.

• 50 p p

Penalty pentru Chindia la o intervenție a lui Horj asupra lui Neguț.

Baco intră în locul lui Yuri.

Kocic intră în locul lui Pițan.

Începe repriza a doua.

• 45+3 fr1

La pauză, Chindia - Gaz Metan Mediaș 0-0.

• 45+2 cg cg

Yuri primește cartonaș galben.

• 45+1 oc oc

Ocazie Chindia. După o centrare din corner, Florea șutează de două ori, dar de fiecare dată în blocajul adversarilor, faza continuă, dar medieșenii reușesc să îndepărteze pericolul.