Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu
Reacția lui Florin Pîrvu, după ce FC Voluntari a fost egalată în prelungiri de Oțelul Galați: ”Suntem dezamăgiți”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (22.01.2024)
Video FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1. Moldovenii obțin un punct, după ce au marcat în prelungiri
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
0 - 1
Voluntari Voluntari
Sb 21.04.2018 19:00

Concordia - Voluntari 0-1. Debut cu dreptul pentru Adi Mutu în cariera de antrenor!

21.04.2018, 17:45

• UCL: Manchester City - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1

• UCL: Bayern Munchen - Arsenal, miercuri, 22:00, DGS 2

VIDEO Concordia - FC Voluntari 0-1. Adrian Mutu a debutat cu dreptul pe banca tehnică de la FC Voluntari. Elevii săi s-au impus la Chiajna. Adrian Mutu a reușit victoria în primul meci din cariera de antrenor principal: echipa sa, FC Voluntari, a învins la Chiajna cu 1-0. Încă din minutul 2 al partidei, oaspeţii au deschis scorul la prin Adrian Bălan.

Gazdele puteau restabili egalitatea, dar Marian Cristescu a reluat în transversală. Și după pauză norocul a fost de partea echipei lui Mutu: Nivaldo a nimerit bara. Ultima ocazie a aparținut oaspeților, dar Bălan nu a ajuns la centrarea lui Daniel Benzar. După meci, fanii din Chiajna au cerut demisia lui Ion Moldovan.

Sucesul lui FC Voluntari vine la exact un an de la ultima victorie pe terenul Concordiei.

După acest succes, trupa lui Mutu a contabilizat 21 de puncte și a urcat pe locul 3 în play-out. Concordia rămâne pe 5, cu 19 puncte, la doar 3 lungimi de Timișoara, care e pe loc de baraj și 4 de Mediaș, formație aflată pe loc retrogradabil.

Echipele care au evoluat:

Concordia Chiajna: A. Caparco - Patache, Albu, A. Marc, N. Fota - A. Prepeliță ( 79 Deaconu), S. Babic - Grădinaru (62 Bumba), Cristescu, Bawab (24 Nivaldo) - Pena
Rezerve: Vitkauskas, Bucșa, Bumba, Nivaldo, Bărboianu, Deaconu

Voluntari: Mincă - C. Achim, Horj, Balaur, Bucurică - Răuță (45+1 Novac), C. Lazăr - D. Benzar, F. Cernat (87 Deac), Ivanovici ( 62 Căpățână) - A. Bălan

Rezerve: A. Voicu, G. Deac, Căpățînă, Novac, Sane, Leasă, Balauru

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

• 90+4 final

FINAL. Concordia - Voluntari 0-1. Mutu a debutat cu dreptul în cariera de antrenor principal! Unicul gol al meciului a fost marcat de Bălan, în minutul 2.

• 90+3 oc oc

DUBLĂ OCAZIE VOLUNTARI! Căpățână reia de două ori din careul gazdelor, dar nu reușește să marcheze golul doi al trupei lui Mutu. Prima dată a respins portarul, apoi a tras mult peste.

• 86 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Benzar trimite în fața porții, dar Bălan nu ajunge să împingă balonul. I-ar mai fi trebuit 3-4 numere în plus la picior...

• 84 cg cg

Marius Pena vede cartonașul galben.

• 82 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Pena reia cu capul, puțin pe langă.

• 79 s s

Ion Moldovan îl introduce pe Octavian Deaconu în locul lui Andrei Prepelita.

• 76 cg cg

Stjepan Babic vede galbenul.

• 74 fm fm

Șutul lui Andrei Marc nu nimerește poarta.

• 68 cg cg

Galben pentru Adrian Ionuț Bălan.

• 66 fm fm

Mihai Căpățână trage din afara careului, balonul trece pe lângă poartă.

• 60 oc oc

BARĂ CONCORDIA! Nivaldo reia cu capul, după o centrare a lui Babic, mingea trimisă cu pamântul lovește bara laterală si se acordă corner, rămas fără rezultat.

• 54 fm fm

Șutează Toni Razvan Gradinaru, dar nu nimerește poarta

• 50 fm fm

Marian Cristescu șutează spre poartă, dar mingea este respinsă

Începutul reprizei a doua.

• 45+2 fr1

PAUZĂ. Oaspeții conduc cu 1-0, gol Bălan, în minutul 2.

• 37 cg cg

Daniel Benzar simulează în careul gazdelor și este pedepsit cu cartonaș galben

• 34 fm fm

Pena trage la poartă, mingea trece alături.

• 32 oc oc

BARĂ CONCORDIA! Cristescu se înalță în careul advers, mingea lovește bara laterală și apoi Pena dă pe lângă minge, dar se acordă corner.

• 27 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Nivaldo bate o lovitură liberă de la peste 20 de metri, lateral dreapta, mingea se duce spre vinclu, dar Mincă a fost la post și a acordat corner, rămas fără rezultat.

• 25 s s

Nivaldo îl inlocuiește pe Bawab, nemulțumit de decizia antrenorului Moldovan. Iordanianul nici nu s-a uitat la tehnician și nici nu a dat mâna cu el.

• 22 oc oc

OCAZIE CONDORDIA! Prepeliță reia din mijlocul careului mic, cu vârful ghetei, dar mingea trimisă slab este prinsă de Mincă.

• 19 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Bălan trage din careul mic, dintre doi adversari, dar nu nimerește cadrul porții.

• 11 fm fm

Thaer Bawab este surprins în ofsaid.

• 2 g g

GOOOL VOLUNTARI! Adrian Bălan deschide scorul cu capul! Cernat a dat o pasă excelentă la Achimn, acesta a centrat pentru Bălan, nemarcat, care a marcat al 7-lea său gol în acest sezon.