ilie
Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut gestul făcut de Ermal Krasniqi la adresa lui Bogdan Lobonț și a reacționat dur
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Stirile Digi Sport
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
0 - 0
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Du 13.05.2018 14:00

Concordia - Gaz Metan 0-0. Medieşenii rămân pe loc de baraj, după un meci cu ratări mari pe final

13.05.2018, 12:17

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Concordia Chiajna şi Gaz Metan Mediaş au terminat la egalitate, scor 0-0, şi rămân în zona fierbinte a clasamentului din play-out.

Ilfovenii au ratat două ocazii în prima repriză, prin Bawab, la capătul unei acţiuni personale de toată frumuseţea, şi Bumba, lansat excelent de acelaşi Bawab.

Şanse importante au fost şi în partea a doua, dar pe final, în ultimul sfert de oră. Mai întâi, Olaru şi Sîrghi au ratat pentru medieşeni, înainte ca Marc şi Cristescu să irosească oportunităţi uriaşe.

Cu cinci etape înainte de final, Gaz Metan este pe loc de baraj. Concordia se află la doar un punct peste echipa lui Pustai.

• 94 fr2

FINAL DE MECI! Gaz Metan Mediaş obţine doar un egal la Chiajna, scor 0-0, şi rămâne pe loc de baraj, în timp ce Concordia e prima deasupra liniei.

• 90 oc oc

Ocazie Chiajna! Din nou o oportunitate uriaşă pentru gazde. Marian Cristescu nu a reuşit să trimită în poartă din apropiere, după o altă lovitură liberă executată foarte bine.

• 89 cg cg

Cartonaş galben primit de Creţu.

• 88 oc oc

Ocazie Chiajna! Ilfovenii au trecut la rândul lor pe lângă gol. Andrei Marc a ratat incredibil din câţiva metri, după o lovitură liberă.

• 88 cg cg

Cartonaş galben pentru Marius Constantin.

• 87 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Oaspeţii au avut o nouă şansă mare de a marca, dar Caparco a intervenit foarte bine la lovitura de cap a lui Sîrghi, intrat pe teren de scurt timp.

• 84 s s

A treia modificare la medieşeni. Sîrghi a intrat în locul lui Fytanidis.

• 84 s s

Ultima schimbare la gazde. Deaconu a intrat în locul lui Prepeliţă.

• 78 cg cg

Cartonaş galben primit de Bucşa.

• 76 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Abia intrat pe teren, Olaru putea marca un gol fundamental pentru echipa sa. Jucătorul medieşenilor a trimis peste poartă din apropiere, după centrarea lui Popovici.

• 73 s s

Şi Concordia face a doua schimbare. Nivaldo a intrat în locul lui Bawab.

• 69 s s

A doua schimbare la Gaz Metan. Târcoveanu i-a lăsat locul lui Olaru.

• 63 s s

O modificare şi la ilfoveni. Grădinaru a intrat în locul lui Bumba.

• 59 s s

Schimbare la oaspeţi. Creţu a intrat în locul lui Caiado.

• 45 fr1

PAUZĂ la Chiajna! Acelaşi rezultat de la începutul meciului, între Concordia şi Gaz Metan. Gazdele au avut cele mai importante ocazii ale reprizei.

• 40 oc oc

Ocazie Chiajna! Bawab s-a aflat din nou în prim-planul unei acţiuni periculoase. Iordanianul i-a pasat senzaţional lui Bumba, care a fost blocat providenţial de Pleşca. Pe urmărire, Prepeliţă nu a reuşit să marcheze.

• 27 cg cg

Cartonaş galben primit de Buşu.

• 19 fm fm

Un prim moment periculos şi la poarta gazdelor. Rondon a tras de la aproximativ 14-15 metri, dar prea slab, iar Caparco a prins fără probleme.

• 7 oc oc

Ocazie Chiajna! Bawab a luat o acţiune pe cont propriu, a slalomat printre fundaşii medieşeni şi a încercat o finalizare elegantă. "Scăriţa" iordanianului nu a prins însă spaţiul porţii, trecând puţin pe lângă.

A început meciul de la Chiajna.

• 0

În cel mai recent meci dintre cele două echipe, Gaz Metan s-a impus cu 2-1, dar la Mediaș