Exclusiv Cristi Săpunaru a dat verdictul, după ce Rapid a învins-o pe FC Argeș și a urcat pe primul loc în SuperLigă
articol scris de Digi Sport08.11.2025, 23:14
Rapid a învins-o, scor 2-0, pe FC Argeș și s-a distanțat la trei puncte de FC Botoșani în fruntea clasamentului din SuperLigă.
SuperLiga Media: Digi Sport Special, marți, 20:00, DGS 1
Cupa Ligii Angliei: Cardiff - Chelsea, marți, 22:00, DGS 1
După meci, Cristi Săpunaru a transmis că Rapidul a meritat victorie și că echipa lui Costel Gâlcă e principala favorită la câștigarea campionatului.
Cristi Săpunaru: ”Rapid, principala candidată la titlu”
”N-are nicio legătură cu CFR-ul. CFR avea altă tactică, stilul de joc, tot. CFR a câștigat multe campionate așa, jucând pragmatic.
Am mai spus-o, principala candidată la titlu e Rapidul, s-a demonstrat și azi, prin jocul făcut. Toată lumea de la club vrea puncte, estetica nu te ajută să câștigi campionate.
Și puțin noroc, pe care îl au echipele mari. Per total, Rapidul a meritat victoria”, a declarat Cristi Săpunaru, la Digi Sport Special.
VIDEO Rezumat Rapid - FC Argeș 2-0 (Dobre 26, Pașcanu 70)
Clasamentul din SuperLigă, cu Rapid lider solitar
Etichete: cristi sapunaru , rapid fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Regizorul Rob Reiner și soția sa, Michele, au fost găsiți morți în casa lor din Los Angeles...