6.000.000€ pentru FCSB! Gigi Becali, gata să dea lovitura
Camora își ”mitraliază” colegii după umilința CFR-ului în fața Farului: ”Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou!”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Mioveni Mioveni
0 - 1
Vi 06.08.2021 22:30

CS Mioveni - CFR Cluj 0-1. Ardelenii obțin victoria după un gol marcat din ofsaid și un penalty neacordat elevilor lui Pelici

06.08.2021, 23:15

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

CFR Cluj s-a impus în fața celor de la CS Mioveni, cu scorul de 1-0, după un gol controversat marcat de Petrila.

Prima ocazie mare a partidei le-a aparținut ardelenilor, în minutul 12. Atunci, după o fază frumoasă începută în flancul stâng, acțiunea s-a mutat pe partea dreaptă unde Susic a ajuns la un balon în interiorul careului. Acesta a tras la poartă, dar mingea a fost deviată în afara terenului.

CS Mioveni - CFR Cluj 0-1. Ardelenii obțin victoria după un gol marcat din ofsaid

În minutul 18, CFR Cluj are o șansă bună de a deschide scorul, atunci când Denis Ciubotariu a reluat cu capul, iar balonul a trecut pe lângă poarta lui Ducan. Costache și-a încercat norocul cu un șut de la distanță, dar balonul a ajuns direct în mâinile goalkeeper-ului de la Mioveni.

În minutul 42, CS Mioveni are prima ocazie importantă a partidei, atunci când Blănaru a șutat foarte bine la poarta lui Bălgrădean, dar portarul de la CFR Cluj a reușit să respingă tentativa.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 49. Claudiu Petrila a marcat un gol controversat în poarta lui Ducan. Jucătorul CFR-ului a fost surprins în ofsaid, dar centralul partidei a lăsat jocul să continue.

În minutul 75, a avut loc o altă fază controversată. Graovac l-a pus la pământ în interiorul careului pe Garutti sub ochii arbitrului care a lăsat jocul să continue.

În minutul 82, elevii lui Pelici au mai avut o ocazie uriașă, când Garutti a reluat cu capul, dar Bălgrădean a parat tentativa jucătorului de la CS Mioveni.

VIDEO Rezumatul partidei CS Mioveni - CFR Cluj 0-1

CS Mioveni - CFR Cluj, LIVE VIDEO, ora 21:30, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• CS Mioveni: Ducan - Garutti, AIacob, Scarlatache - Oancea, A. Panait, L. Dumitriu, Șerbănică - Blănaru, B. Rusu, Buziuc
  • CFR: Arlauskis - Manea, Graovac, D. Ciobotariu, Latovlevici - G. Fofana, Tahiri - Costache, Păun, Petrila - Debeljuh

CFR Cluj va menaja mulți titulari în această seară, pentru că urmează returul cu Young Boys Berna din turul 3 preliminar al UCL. La Cluj-Napoca, campioana României a remizat cu campioana Elveției, scor 1-1.

CS Mioveni - CFR Cluj, LIVE VIDEO, ora 21:30, la Digi Sport 1. Șumudică: "Ce să le fac jucătorilor, să-i clonez?"

Antrenorul CFR-ului, Marius Șumudică, s-a declarat nemulțumit de faptul că acest meci cu CS Mioveni nu a fost amânat: "CFR-ul deranjează. Patru ani să iei campionatul la rând... și-l luăm și pe al cincilea. Țineți minte ce vă spun. Vă promit acum! Deci CFR ia campionatul și anul ăsta, și-l vom lua la pas. Mai vorbim, o să vedeți că luăm și campionatul

N-am încercat să amânăm meciul, sunt sigur că nu s-ar fi acceptat. În alte țări primează, alții pot, la noi nu. Respectăm regulamentul, am zis că celelalte echipe vor avea un atu în fața noastră, vor juca la săptămână. Eu am două zile. Ce să le fac jucătorilor, să-i injectez, să-i clonez? După alte 3 zile mergem la Berna", a spus Șumudică, după meciul cu Young Boys.

• 84 s s

Schimbare la Mioveni! Veres este introdus în locul lui Panait.

• 82 cg cg

Cristea vede cartonașul galben.

• 82 cg cg

Deac vede cartonașul galben.

• 82 oc oc

Ocazie uriașă pentru CS Mioveni! Garutti reia cu capul, dar Bălgrădean parează tentativa jucătorului de la CS Mioveni.

• 77 cg cg

Ciobotariu vede cartonașul galben.

• 76 cg cg

Garutti vede cartonașul galben pentru comportament nesportiv!

• 75 fm

Argeșenii cer penalty după o intrare dură a lui Graovac în interiorul careului.

• 73 s s

Schimbare la Mioveni! Massaro este introdus în locul lui Blănaru.

• 73 s s

Schimbare la CFR! Hoban este introdus în locul lui Fofana.

• 68 oc oc

Ocazie pentru CFR! Omrani trage la poarta lui Ducan, dar balonul este deviat în afara terenului.

• 58 s s

Schimbare la CFR! Gîdea este introdus în locul lui Petrila.

• 57 s s

Schimbare la CS Mioveni! Rădescu este introdus în locul lui Oancea.

• 57 s s

Schimbare la CS Mioveni! Coșereanu este introdus în locul lui Buziuc.

• 57 s s

Schimbare la CS Mioveni! Cristea este introdus în locul lui Balaur.

• 49 g g

Gool CFR Cluj! Claudiu Petrila înscrie un gol controversat în poarta lui Ducan. Jucătorul CFR-ului a fost surprins în ofsaid, dar centralul partidei a lăsat jocul să continue.

Schimbare la CFR! Omrani este introdus în locul lui Debeljuh.

Schimbare la CFR! Manea este introdus în locul lui Susic.

Schimbare la CFR! Deac este introdus în locul lui Costache.

Începe repriza a doua!

Finalul primei reprize!

• 42 oc oc

Ocazie pentru CS Mioveni! Blănaru șutează foarte bine la poarta lui Bălgrădean, dar portarul de la CFR Cluj reușește să respingă.

• 40 cg cg

Bogdan Rusu vede cartonașul galben!

• 40 oc

Petrila execută o lovitură liberă dintr-o poziție favorabilă, dar execuția este slabă, iar balonul trece peste poarta lui Ducan.

• 30 oc oc

Costache își încearcă norocul cu un șut de la distanță, dar balonul ajunge direct în mâinile goalkeeper-ului de la Mioveni.

• 18 oc oc

Șansă bună pentru CFR! Denis Ciubotariu reia cu capul, dar balonul trece pe lângă poarta lui Ducan.

• 12 oc oc

Ocazie uriașă pentru CFR! După o fază frumoasă începută în flancul stâng, acțiunea se mută pe partea dreaptă unde Susic ajunge foarte bine la un balon în interiorul careului. Acesta trage la poartă dar balonul este deviat în afara terenului.