Cum l-au ironizat fanii Oțelului pe Dorinel Munteanu, care nu s-a abținut la interviu: "Puțin respect ar trebui"
articol scris de Digi Sport04.04.2026, 18:27
Dorinel Munteanu (57 de ani) a fost dezamăgit de reacția suporterilor celor de la Oțelul la finalul partidei în care Hermannstadt a fost învinsă cu 0-2 și a rămas tot pe loc direct retrogradabil.
SuperLiga SuperLiga: Csikszereda - FC Botoșani, sâmbătă, 18:30, DGS 1
SuperLiga: Dinamo - CFR Cluj, sâmbătă, 21:00, DGS 1
Actualul antrenor al sibienilor, care a scris istorie pe banca celor de la Oțelul, i-a acuzat pe unii suporteri ai moldovenilor de lipsă de respect și a oferit declarații dure la flash-interviu.
Dorinel Munteanu, iritat de suporterii celor de la Oțelul! De la ce a plecat totul
Concret, suporterii celor de la Oțelul i-au strigat antrenorului: "Dorinele asta e, ai băgat Sibiul în B!", lucru care face referire la situația grea de la Hermannstadt. Astfel, antrenorul le-a bătut obrazul la interviul de după meci.
În momentul de față, Hermannstadt este penultima în clasamentul din play-out-ul SuperLigii, cu doar 15 puncte înregistrate.
"Nu este vorba că am revenit eu la Galați. Numai oamenii bolnavi fac asemenea declarații. Am fost aici, mi-am făcut treaba cât mai bine. I-am luat de unde i-am luat și i-am dus unde i-am dus. Asta a fost misiunea mea, iar acum fiecare trebuie să-și vadă de drumul lui. Puțin respect ar trebui să fie din partea fiecăruia. Așa sunt oamenii, așa suntem noi românii. Nu sunt dezamăgit, dar nu pot să pun un grup de oameni în aceeași oală cu tot orașul. Asta e situația, asta este viața", a declarat Dorinel Munteanu, la interviul de după meci.
VIDEO cu declarațiile oferite de Dorinel Munteanu, după meciul Oțelul - Hermannstadt 2-0
VIDEO cu rezumatul partidei Oțelul - Hermannstadt 2-0
Etichete: dorinel munteanu , suporteri otelul galati , video otelul - hermannstadt
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
După ce a stârnit așteptări mari înaintea vizitei sale la Beijing, președintele SUA Donald Trump a...