fcsb

Exclusiv Roș-albaștrii n-au adus pe nimeni, în această iarnă, dar se laudă: ”Cea mai tare campanie!”

Video Cursă superbă încheiată cu gol pentru Burlacu! Craiova a pierdut primul meci al anului

FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-VIITORUL CONSTANTA, LIGA 1 ORANGE (21.02.2016)

Transferul lui Ianis, ca şi făcut! Italienii au anunţat detaliile mutării

gol burlacu

14.01.2018, 13:57
  • Tenis, WTA, Stuttgart: Simona Halep - Coco Vandeweghe (vineri, 14:30, Digi Sport 2)

• Serie A, EXCLUSIV, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

Andrei Burlacu a înscris un gol superb în primul amical al iernii pentru Craiova, dar oltenii au fost învinși în cele din urmă de SV Meppen, scor 2-4. Primul gol al românilor, înscris de Mitriță, a fost de asemenea unul spectaculos.

CS U Craiova a pierdut primul meci din 2018, cel împotriva echipei SV Meppen, scor 2-4, dar Alexandru Mitriță și Andrei Burlacu au punctat cu siguranță la capitolul impresie artistică. În minutul 21 al jocului amical din Antalya, Mitriță a prins un șut excelent de la marginea careului, portarul advers a încercat să devieze în corner, însă nu a putut evita golul.

La reluare însă, nemții au atacat poarta lui Popescu și egalarea a venit rapid. În doar două minute, cei de la SV Meppen au mai marcat de două ori, astfel că scorul a urcat la 1-3. Burlacu a redus din diferență, în minutul 77, printr-o fază frumoasă creată pe flacul stâng. Din păcate pentru olteni, nemții au restabilit diferența la faza imediat următoare. Scorul nu s-a mai schimbat până la finalul jocului astfel că CS U Craiova a suferit prima înfrângere scor 2-4.

Bratu

Noul plan prin care ISIS vrea să lovească Europa

Exclusiv Duckadam: "Antrenorul Dan Petrescu nu-mi place deloc. Șumudică măcar era simpatic"

petrescu sumudica

Video FCSB îşi cheamă suporterii la "finala campionatului". Mesajul roş-albaştrilor, înaintea meciului cu CFR