fcsb

Exclusiv Roș-albaștrii n-au adus pe nimeni, în această iarnă, dar se laudă: ”Cea mai tare campanie!”

Video Cursă superbă încheiată cu gol pentru Burlacu! Craiova a pierdut primul meci al anului

FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-VIITORUL CONSTANTA, LIGA 1 ORANGE (21.02.2016)

Transferul lui Ianis, ca şi făcut! Italienii au anunţat detaliile mutării

gol burlacu

14.01.2018, 13:57
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Andrei Burlacu a înscris un gol superb în primul amical al iernii pentru Craiova, dar oltenii au fost învinși în cele din urmă de SV Meppen, scor 2-4. Primul gol al românilor, înscris de Mitriță, a fost de asemenea unul spectaculos.

CS U Craiova a pierdut primul meci din 2018, cel împotriva echipei SV Meppen, scor 2-4, dar Alexandru Mitriță și Andrei Burlacu au punctat cu siguranță la capitolul impresie artistică. În minutul 21 al jocului amical din Antalya, Mitriță a prins un șut excelent de la marginea careului, portarul advers a încercat să devieze în corner, însă nu a putut evita golul.

La reluare însă, nemții au atacat poarta lui Popescu și egalarea a venit rapid. În doar două minute, cei de la SV Meppen au mai marcat de două ori, astfel că scorul a urcat la 1-3. Burlacu a redus din diferență, în minutul 77, printr-o fază frumoasă creată pe flacul stâng. Din păcate pentru olteni, nemții au restabilit diferența la faza imediat următoare. Scorul nu s-a mai schimbat până la finalul jocului astfel că CS U Craiova a suferit prima înfrângere scor 2-4.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video Băluţă şi lacrimile din cantonament. "Am crezut că este o accidentare foarte gravă"