Surpriză la FCSB! Elias Charalambous a anunțat o nouă absență pentru meciul cu Sepsi: ”Va fi OUT”
Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Dinamo a terminat sezonul regulat cu capul sus după victoria în faţa Concordiei Chiajna, scor 2-1. Grecul Papazoglou a marcat primul gol în tricoul alb-roşilor, cu dedicaţie pentru soția sa.

Apoi, Sorescu putea majora diferenţa dar Greab a fost la post. Imediat după pauză, lui Cristescu i-au lipsit câţiva centimetri să egaleze.

După ratarea din prima repriză, Sorescu s-a revanşat cu golul de 2-0 pentru Dinamo. Trei minute mai târziu, fostul dinamovist, Ropotan, a avut cea mai frumoasă reuşită a meciului.

"Am dominat Dinamo dar când primești așa goluri e foarte greu să obții rezultate bune", a spus Adi Falub.

"Au fost și momente delicate în care am avut noroc. Primele ocazii le-au avut ei, echipă incomodă", a spus și Mircea Rednic.

Concordia Chiajna a terminat sezonul regulat pe ultima poziţie. Va începe playoutul cu nouă puncte, faţă de cele 16 ale dinamoviştilor.

• 90 final

FINAL.

• 80 cg cg

Moussa și Grădinaru sunt avertizați la distanță de doar câteva zeci de secunde.

• 70 s s

Schimbare la oaspeți: Marius Alexe e înlocuit de Guessan Ghislain.

• 69 g g

GOOL CONCORDIA! Ropotan, pe recuperare, reia cu stângul, din afara careului, mingea se oprește în plasă! Ce gol superb!

• 66 g g

GOOL DINAMO! Deian Sorescu trage imparabil, din coltul careului mic, iar Greab este învins la colțul lung!

• 64 s s

Rachid iese și intră Ndiaye

• 59 oc oc

OCAZIE! Din cornerul rezultat, mingea a ajuns din nou la Nistor, la marginea careului, mijlocașul a reluat din voleu, pe lângă.

• 58 oc oc

OCAZIE! Nistor reia din marginea careului, nemarcat, mingea este scoasă din fața porții lăsată goală de Greab.

• 55 oc oc

OCAZIE! Gorobsov șutează, Dinamo scapă de gol și de această dată! Muțiu a scos în corner printr-o paradă de zile mari.

• 50 s s

Nabil Jaadi este inlocuit cu Simon Zenke

• 49 oc oc

OCAZIE! Marian Cristescu reia puțin pe lângă poartă, cu capul, după un corner.

• 48 info

Sunt informații despre starea lui Montini, jucător care a fost transportat la Spitalul de Urgență. Diagnosticul preliminar este de comoție cerebrala!

• 45+2 fr1

PAUZĂ. Dinamo conduce grație golului marcat de Papazoglou, la prima sa reușită pentru roș-albi.

• 45 oc oc

OCAZIE! Sorescu trage, scoate bine Greab.

• 39 g g

GOOL DINAMO! Grecul Papazoglou deschide scorul cu o reluare din interiorul careului la pasa lui Nistor.