claudiu niculescu-2

Claudiu Niculescu: ”Am jucat în fața câtorva milioane de euro... Cred că ar fi fost echitabil dacă se termina egal”

Dinamoviștii reacționează la atacurile lui MM! Mesajul lui Mutu despre arbitrajul de la FCSB - Voluntari

alibec steaua

Alibec l-a mulţumit pe Dică: "El trebuie să fie un exemplu pentru ceilalţi"

collage mm mutu

16.07.2017, 23:56

Continuă ”războiul” dintre FCSB și Dinamo. După ce, în urmă cu o zi, Mihai Stoica a criticat arbitrajul de la partida dintre Juventus și Dinamo, considerând că echipa lui Contra a fost avantajată, a venit rândul ”câinilor” să răspundă.

Directorul general al echipei din Ștefan cel Mare, Adrian Mutu, a atacat și el arbitrajul de la meciul dintre FCSB și Voluntari și susține că roș-albaștrii au fost avantajați.

”Cred că noi, Dinamo, am avea câteva motive importante să vorbim despre arbitrajul din seara asta. Voi ce ziceți?”, a scris Mutu pe contul personal de Facebook.

”Abia aștept să văd motivul pentru care a rămas Juventus în 10. Nu Torino, ci Colentina”, a scris MM pe contul său de Facebook, în timpul partidei dintre Juventus și Dinamo, care s-a încheiat cu victoria "câinilor", cu scorul de 3-0.

De altfel, după meciul roș-albaștrilor din această seară, și Claudiu Niculescu, antrenorul celor de la Voluntari, și-a exprimat nemulțumirea legată de arbitrajul lui George Găman.

”M-au nemulțumit multe. Am înțeles că penalty-ul a fost acordat foarte ușor, cred că a fost cartonaș roșu la Ovidiu Popescu în prima repriză, era chiar în fața băncii de rezerve, s-a dus cu piciorul în față, pe piciorul lui Marinescu.

Au mai fost câteva lovituri libere pe care le-a acordat foarte ușor pentru Steaua și alte câteva pe care nu ni le-a acordat nouă. Până la urmă, nu din cauza arbitrajului am pierdut în această seară”, a declarat și Claudiu Niculescu la finalul partidei cu FCSB.

FCSB s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Voluntari, printr-un gol marcat în minutul 92 al meciului, de către Dennis Man.