gol torje revenire

Video Revenire de vis pentru Torje! "A fost un meci de infarct!"

Video Dinamovistul Popa a prins curaj după victoria cu Chiajna. "Avem forţă să batem FCSB"

dinamo

Miriuţă: "Ne-am dat 7 goluri, nu doresc nimănui să trăiască aşa ceva". Marele pariu al antrenorului

daniel popa

12.02.2018, 23:03
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

VIDEO CONCORDIA-DINAMO 3-4. Echipa lui Vasile Miriuţă a câştigat după un meci dramatic la Chiajna şi a urcat pe loc de play-off. Daniel Popa nu a fost titular, dar a intrat la pauză şi marcat golul 4 în minutul 78 al partidei. Este a doua reuşită de la întoarcerea la echipa din "Ştefan cel Mare". Daniel Popa a fost împrumutat până în această iarnă la FC Botoşani unde a marcat un singur gol.

"Mă bucur că Mister a avut încredere în mine şi m-a aruncat în luptă. Asta a fost soarta mea, să merg împrumut la Botoşani şi acum să mă întorc. De asta am revenit în Ştefan cel Mare, să marchez" a declarat Daniel Popa.

Jucătorul dinamovist speră să joace şi etapa viitoare, în marele meci cu FCSB.

"Bineînţeles că avem forţă să câştigăm în faţa FCSB. Ambiţia va fi alta faţă de meciul din seara asta. În plus, avem nevoie de toate cele trei puncte pentru a rămâne acolo sus" a spus Daniel Popa.

După victoria din meciul cu Concordia, Dinamo are 38 de puncte şi a egalat Viitorul. Câinii sunt pe loc de play-off.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Exclusiv Balint l-a dat de gol pe Dică! A spus primul 11 al FCSB în direct la Digi Sport. "Am primit un mesaj"

Constantin Budescu

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Nistor știe care va fi marea problemă a rivalilor: "S-a văzut și la meciul cu CFR"

nistor

Torje: "Dacă batem Steaua, 90% suntem în play-off". Cea mai frumoasă amintire din derby