Becali a vorbit despre Bauza, perla lui Adrian Mititelu. S-a întors la 180 de grade
Gigi Becali s-a hotărât! Cât vrea să plătească pentru Louis Munteanu + Ce spune de Alibec. ”Aș risca două-trei milioane”
Etapa 6 Superliga: Hermannstadt-Petrolul
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
1 - 1
FCSB FCSB
Sb 02.02.2019 14:00

Dunărea Călărași - FCSB 1-1. Debut neconvingător pentru Mihai Teja. Gnohere a ratat incredibil la ultima fază

02.02.2019, 15:45

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Debut cu stângul pentru Mihai Teja, pe banca celor de la FCSB. Roş-albaştrii au terminat la egalitate, scor 1-1, partida de la Călăraşi, cu Dunărea.

Începtul a aparţinut oaspeţilor care au deschis scorul prin Dennis Man, în minutul 16. Bălgrădean a gafat incredibil în minutul 30, iar Mediop a egalat. Tot Mediop a semnat ultima ocazie a reprizei.

În partea a doua, Man o putea readuce pe FCSB în avantaj, dar Calancea a intervenit excelent. Nici Gnohere şi Moruţan, trimişi ca întăriri în atac, nu au schimbat jocul oaspeţilor. Totuşi, atacantul francez putea da lovitura în minutele de prelungire, dar a ratat incredibil.

Gazdele au terminat partida fără Dan Alexa pe bancă, eliminat de arbitrul Ovidiu Haţegan, pentru proteste. S-a încheiat 1-1, iar Dunărea a pus capăt unei serii de şase înfrângeri în Liga 1.

FCSB FCSB
  • 90+6 fr2

FINAL DE MECI! FCSB a remizat cu Dunărea Călăraşi, scor 1-1, la debutul lui Mihai Teja. Un debut convingător, care putea totuşi să aducă 3 puncte pentru roş-albaştri, dacă Gnohere nu rata incredibil la ultima fază.

• 90+5 oc oc

Ocazie FCSB! Gnohere a ratat incredibil din câţiva metri. Golgheterul roş-albaştrilor a trimis cu capul peste poartă, dintr-o situaţie ideală şi a năruit speranţele vicecampioanei de a lua toate punctele.

• 90 cr cr

Dan Alexa a fost eliminat pentru proteste. Antrenorul Dunării a fost nemulţumit că Ovidiu Haţegan nu a oprit jocul, deşi Dobrosavlevici era pe gazon, accidentat după un duel cu Bălgrădean, în careul roş-albaştrilor.

• 86 cg cg

Cartonaş galben primit de Nedelcu, pentru un fault la mijlocul terenului.

• 75 s s

Ultima schimbare şi la gazde. Ammari a fost înlocuit de Alexandru Munteanu.

• 68 fm fm

Roş-albaştrii au combinat frumos la marginea careului, dar Dennis Man a tras slab de la 18 metri, iar Calancea a prins fără emoţii.

• 67 s s

Ultima schimbare la oaspeţi. Gnohere a intrat în locul lui Florin Tănase.

• 65 s s

A doua schimbare la Dunărea. Abdel Omrani, fratele atacantului de la CFR Cluj, a intrat în locul lui Ben Djemia.

• 63 cg cg

Abia intrat pe teren, Moruţan a luat galben, după un fault asupra lui Dobrosavlevici.

• 59 s s

Prima schimbare la gazde. Gabriel Simion a intrat în locul lui Bourceanu.

• 59 oc oc

Ocazie FCSB! Florinel Coman a tras din prima, de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Calancea.

• 58 s s

A doua modificare la FCSB. Moruţan a intrat în locul lui Rusescu.

• 51 s s

Schimbare la FCSB. Adrian Stoican, cu o prestaţie slabă, a fost înlocuit de un alt jucător venit în această iarnă, Florentin Matei

• 50 oc oc

Ocazie FCSB! Florinel Coman s-a descurcat excelent şi l-a lăsat pe Dennis Man într-o situaţie ideală de a marca. Autorul golului prin care roş-albaştrii au deschis scorul a fost însă blocat providenţial de Calancea.

• 45+4 fr1

PAUZĂ LA CĂLĂRAŞI! Dunărea şi FCSB sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză neconvingătoare a vicecampioanei.

• 45+3 oc oc

Ocazie Dunărea! Gazdele puteau trece în avantaj chiar înainte de pauză. Mediop a primit mingea în profunzime, a încercat să-l dribleze pe Bălgrădean, dar portarul roş-albaştrilor a reuşit să respingă în corner.

• 45+1 cg cg

Benzar a văzut cartonaşul galben, duă un duel cu Ben Djemia.

• 42 cg cg

Honciu este la rândul lui avertizat, pentru un fault la un duel cu Nedelcu.

• 41 cg cg

Galben şi pentru Junior Morais, în urma unui fault tare asupra lui Honciu.

• 39 cg cg

Bourceanu a primit şi el galben, după o intrare tare asupra lui Nedelcu, la mijlocul terenului.

• 36 cg cg

Cartonaş galben primit de Stoian, pentru un fault comis la marginea careului.

• 30 g g

GOOOOOL Dunărea, 1-1! Mediop a reuşit să egaleze, fără ca echipa lui Dan Alexa să fie fost în vreun moment periculoasă. Bălgrădean a degajat greşit, Planic a evitat să-l atace decisiv pe atacantul gazdelor, iar portarul roş-albaştrilor nu a reuşit să prindă mingea trimisă totuşi slab de vârful călărăşenilor.

• 27 fm fm

Gazdele au ameninţat pentru prima oară poarta lui Bălgrădean, în urma unui corner. Bălgrădean a prins însă fără probleme mingea trimisă cu capul de Souda, iar FCSB continuă să fie în control.

• 16 g g

GOOOOOL, 1-0 FCSB! Roş-albaştrii au deschis scorul prin Dennis Man, care a tras superb cu piciorul stâng, din prima, de la aproximativ 17 metri. Execuţia jucătorului lui Mihai Teja a fost perfectă, astfel că plonjonul lui Calancea a fost inutil.

• 3 fm fm

Un prim moment periculos la poarta gazdelor. După un corner şi câteva secunde de joc confuz în careul Dunării, Filip a tras de la 16 metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă.

A început meciul. Lovitura de start le-a aparţinut gazdelor.