Exclusiv Marius Avram, după ce Hațegan i-a dat doar galben lui Homawoo: ”Nu ăsta e motivul” / ”S-a lăsat influențat”
Ovidiu Hațegan a rupt tăcerea după ce i-a dat doar galben lui Josue Homawoo, care l-a trimis în spital pe Luca Mihai
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
2 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Sb 25.08.2018 19:00

Dunărea Călăraşi - Poli Iaşi 2-0. Valentin Alexandru, gol superb şi pasă de gol pentru echipa lui Alexa

25.08.2018, 19:57

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

• Cupa României: Oțelul - U Cluj, joi, 20:30, DGS 1

Dunărea Călăraşi a câştigat categoric confruntarea cu Politehnica Iaşi din etapa a şasea. Gazdele au avut cea mai mare ocazie a primei reprize, dar Denis Rusu a apărat excelent. Moldovenii au rămas în zece după eliminarea lui Cioinac înainte de pauză. Valentin Alexandru a deschis scorul cu o execuţie superbă în minutul 56. Nou-promovata şi-a asigurat victoria cu zece minute înainte de final, când Kanda a făcut 2-0.

În etapa a şaptea, Dunărea joacă în deplasare cu Sepsi, iar Politehnica Iaşi o aşteaptă pe Concordia Chiajna în Copou.

• 90 fr2

Final de meci. Dunărea Călăraşi a învins-o cu 2-0 pe Politehnica Iaşi.

• 89 cg cg

Alin Dobrosavlevici a primit cartonaşul galben.

• 79 g g

Gooool Dunărea! Baudoin Kanda a majorat avantajul gazdelor după pasa excelentă primită de la autorul primului gol, Valentin Alexandru,

• 77 s s

Schimbare la Poli Iaşi. Alexandru Zaharia a intrat în locul lui Mihalache.

• 76 s s

Schimbare la Dunărea. Mediop i-a lăsat locul lui Stelian Cucu.

• 74 oc oc

Ocazie Dunărea! Valentin Alexandru a fost aproape de "dublă", însă Denis Rusu s-a opus excelent.

• 71 s s

Schimbare la Poli Iaşi. Mimoun a intrat în locul lui Chelaru.

• 64 cg cg

Missi Mezu a primit cartonaşul galben.

• 62 s s

Schimbare la Poli Iaşi. Patrick Petre i-a luat locul lui Pârvulescu.

• 59 s s

Schimbare la Dunărea. Missi Mezu a intrat în locul lui Keita.

• 56 g g

Gooool Dunărea! Valentin Alexandru a deschis scorul cu un şut superb, la colţul lung, care a lovit bara înainte de a intra în poarta lui Denis Rusu.

• 51 cg cg

Stelian Cucu a primit cartonaşul galben.

• 46 s s

Schimbare la Dunărea. Valentin Alexandru i-a luat locul lui Filip Gligorov.

A început repriza a doua a partidei de la Călăraşi.

• 45 fr1

Pauză la Călăraşi. Dunărea şi Politehnica Iaşi se află la egalitate după 45 de minute, scor 0-0.

• 45 cgr cgr

Ionuţ Cioinac a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

• 37 oc oc

Ocazie Dunărea! Mediop a ratat cea mai mare ocazie a reprizei. Portarul Denis Rusu s-a opus însă excelent.

• 33 oc oc

Ocazie Politehnica Iaşi! Şansă bună de gol a lui Andrei Cristea, care a fost însă blocat de un adversar înainte ca Straton să respingă.

• 32 oc oc

Ocazie Dunărea! Un nou şut al lui Mediop, de la 18 metri, a fost prins de portarul Politehnicii Iaşi.

• 28 oc oc

Ocazie Dunărea! Ndiaye Mediop l-a încercat cu un şut de la distanţă pe Denis Rusu, care a reţinut fără emoţii.