Exclusiv "E peste ce are Nantes". Gele, uluit de ceea ce i s-a întâmplat în primele 24 de ore la FCSB
articol scris de Emanuel Roșu12.02.2025, 13:41
Jordan Gele (32 de ani) a făcut ieri primul antrenament la FCSB, după ce transferul său de la Unirea Slobozia a fost finalizat luni, în ultima zi a perioadei de mercato de la începutul anului.

Handbal: Ikast - Dunărea Brăila, duminică, 15:00, DGS 1
Nations League: Franța - Croația, duminică, 21:45, DGS 1
Gele a semnat pe un an și jumătate cu roș-albaștrii și va câștiga lunar 10.000 de euro. Poate debuta pentru FCSB în weekend, la meciul din deplasare cu Gloria Buzău.
Impresionat de primirea făcută de colegi și de facilitățile din bază
Gele a venit prea târziu la FCSB pentru a mai putea fi trecut pe lista UEFA, dar Pintilii va putea conta pe el în campionat.
Francezul a luat contact cu noii colegi și cu staff-ul tehnic la antrenamentul de marți. Agentul său, Ousmane Viera, dezvăluie că Gele a avut parte de o primire care l-a emoționat.
"Toată lumea l-a primit foarte bine, e foarte bucuros că s-a făcut acest transfer. E șansa lui, acum, pe final de carieră, să joace la un club foarte important, cu mulți suporteri și cu mare presiune. Condițiile de pregătire pe care le are FCSB sunt foarte bune. Mi-a zis că e peste ce avea la Nantes, în perioada în care juca el acolo", a spus Viera pentru digisport.ro.


Înainte să vină la Slobozia, în vara anului trecut, Gele a mai jucat doar în ligile inferioare din Franța, Elveția și România. FCSB e prima echipă la care se va lupta pentru obiective importante. În sezonul 2016-2017, Gele a fost sub contract cu Nantes, unde a jucat la echipa secundă.
În prima parte a campionatului, Gele a marcat 5 goluri și a oferit 3 pase decisive în tricoul Sloboziei.
Etichete: ousmane viera , transferuri fcsb , jordan gele , transfer jordan gele fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Statele Unite au dat Germaniei democrația și constituția sa. Au sprijinit reunificarea țării atunci...