Florin Radu Raducioiu - Cupa Romaniei (Romanian Football Cup) game between ACS Regal Club Ferdinand I Bucharest – FC Petrolul Ploiesti, Cronos/Cristian Stavri, Bucharest, 9.August.2017
Florin Răducioiu și-a găsit ”urmașul” în SuperLiga: ”Mă revăd un pic în el”
FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Răzbunarea perfectă a FCSB-ului. Roș-albaștrii pot câștiga titlul împotriva lui Gică Hagi
Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”
LIVE Fotbal Club
FCV Farul Constanţa FCV Farul Constanţa
2 - 1
Mioveni Mioveni
Du 26.09.2021 16:30

Farul Constanța - CS Mioveni 2-1. Constănțenii au condus, au cerut un penalty, fost egalați și s-au impus în prelungiri

26.09.2021, 17:35

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

După două înfrângeri consecutive în meciurile oficiale, Farul a câștigat, în sfârșit, însă meciul cu CS Mioveni a fost unul dramatic. Constănțenii s-au impus în prelungiri, după ce au fost egalați în minutul 87.

Farul Constanța - CS Mioveni 2-1. Gazdele au cerut un penalty

Meciul a început cu ocazia mare a Farului, prin Betancor, însă spaniolul s-a revanșat imediat și a deschis scorul în minutul 16. Același atacant a mai avut o șansă după două minute, dar a ratat cu poarta goală.

Tot Betancor a fost cel mai periculos om al echipei lui Hagi, dar a tras în plasa laterală pe finalul primei reprize. Mioveniul a avut apoi un gol anulat, după ce mingea ar fi ieșit în afara terenului în momentul centrării.

Farul Constanța - CS Mioveni 2-1. Gazdele au obținut victoria în minutul 90+2

În repriza secundă, argeșenii au ratat o șansă mare în minutul 68, iar peste 5 minute, Farul a cerut penalty, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Finalul a fost dramatic. Mioveniul a egalat în minutul 86, prin Rusu, însă Farul a câștigat meciul în prelungiri, prin Ciobanu.

VIDEO cu rezumatul meciului Farul Constanța - CS Mioveni 2-1:

Partida dintre Farul Constanța și CS Mioveni este în direct pe Digi Sport 1 de la ora 15:30 și LIVE TEXT și VIDEO pe www.digisport.ro.

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi primește vizita uneia dintre formațiile care a suprins plăcut în anumite partide din acest sezon, CS Mioveni.

Farul Constanța - CS Mioveni, de la 15:30, LIVE pe Digi Sport 1 | Gazdele caută victoria pentru a evita intrarea în criză

Farul Constanța vine după două meciuri la rând în care a fost învinsă. Prima dată, în campionat, în deplasarea de la Târgoviște, contra Chindiei, iar după aceea, constănțenii au pierdut și Sepsi, 0-1, de data asta pe teren propriu, în Cupa României. Echipa pregătită de Gheorghe Hagi este momentan pe locul 7, cu 15 puncte adunate după 9 meciuri jucate.

Oaspeții de la Mioveni reprezintă una dintre surprizele plăcute ale campionatului. Nou-promovata era văzută drept o victimă sigură pentru mulți adversari, dar argeșenii au reușit mai multe rezultate la care nu multa lume se așteptat, cum ar succesele cu U Craiova 1948 sau Dinamo. Gruparea pregătită de Alexandru Pelici este pe locul 11 după 9 etape jucate, cu 10 puncte câștigate.

Farul Constanța - CS Mioveni, de la 15:30, LIVE pe Digi Sport 1 | Echipele de start

Farul Constanța: Aioani - D.Dussaut, S.Mladen, I.Larie, V.Ghiță, Radu Boboc - A.Artean, F.Purece - A.Pitu, Jefte, G.Ganea

Rezerve: L.Brănescu, A.Dobrosavlevici, Romario Pires, Ely Fernandes, Enes Sali, Adrian Petre, Gabriel Buta, Andrei Ciobanu, Bradley De Noojer

Antrenor: Gheorghe Hagi

CS Mioveni: R.Ducan - D.Oancea, A.Iacob, A.Scarlatache, I.Burnea - L.Dumitriu, M.Panait, A.Buziuc, D.Toma - M.Sanoh, B.Rusu

Rezerve: I.Popescu, G.Garutti, I.Balaur, V.Coșereanu, A.Cierpka, Ș.Blănaru, V.Ciucureanu, A.Cristea

Antrenor: Alexandru Pelici

• 90+3 fr2

Final de meci. Farul - Mioveni se termină 2-1.

• 90+2 cg cg

Ducan primește cartonaș galben.

• 90+2 g g

Gol Farul. De Nooijer aruncă de la margine, mingea cade în careu, fără să fie deviată de nimeni, iar Ciobanu înscrie.

• 86 g g

Gol Mioveni! Cristea centrează din lovitură liberă, Blănaru deviază cu capul, Aioani boxează în față, până la același Blănaru, care șutează în Mladen, iar Rusu e pe fază și împinge mingea în poartă.

• 79 s s

Petre intră în locul lui Purece.

• 78 s s

Coșereanu intră în locul lui Toma.

• 73 fm fm

Farul cere penalty la o intervenție a lui Iacob asupra lui Betancor, dar arbitrul Sorin Costreie nu acordă nimic.

• 71 s s

Cristea intră în locul lui Buziuc.

• 70 s s

Ciobanu intră în locul lui George Ganea.

• 70 s s

Pires intră în locul lui Dussaut.

• 68 oc oc

Ocazie Mioveni. Sali pierde o minge, Oancea recuperează, intră în careu și încearcă să trimită filtrant, Artean deviază fără să vrea până la Rusu, dar portarul Aioani iese la timp și arără șutul lui Rusu.

• 45+1 oc oc

Ocazie Mioveni. După o centrare din corner, Scarlatache trimite cu capul peste poartă.

• 42 fm fm

Gol anulat Mioveni. Dumitriu primește o centrare în apropierea tușei, recentrează în fața porții, de unde Sanoh înscrie, dar golul este anulat, pe motiv că mingea ar fi ieșit în afara terenului la recentrarea lui Dumitriu.

• 39 oc oc

Ocazie Farul. Purece îl lansează pe Betancor, care scapă singur spre poartă, dar trage în plasa laterală.