ZITO LUVUMBO, Cagliari, FEDERICO GATTI, Juventus, Serie A, 2023-24, Juventus vs Cagliari 2-1, 11-11-2023, Contrasto, Act
Cagliari - Juventus, LIVE VIDEO, de la 21:45, Digi Sport 2. Cu o victorie, ”Zebrele” se apropie de locul 2
coman-sut
Video Farul - FCSB 0-1. Roș-albaștrii s-au distanțat la șapte puncte în fruntea clasamentului
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
Play-out
Farul Farul
2 - 1
CS Mioveni CS Mioveni
Vi 04.11.2022 21:00

Farul - CS Mioveni 2-1. Ultima clasată, aproape de o surpriză pe terenul liderului, care a câștigat în minutul 85

04.11.2022, 23:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Cu cea mai slabă apărare și cel mai slab atac, codașa CS Mioveni a fost aproape să plece cu un punct de pe terenul liderului Farul, în etapa a 17-a. Constănțenii s-au impus însă cu 2-1 pe final.

Farul - CS Mioveni 2-1. Constănțenii rămân lideri și au 8 puncte avans

Farul a început în forță și a ratat prima ocazie în minutul 8, când șutul lui Torje a fost respins de portar de la rădăcina barei, iar peste câteva secunde, Larie a avut și el o șansă.

Torje a mai avut o oportunitate, după care a venit golul lui Alexi Pitu, cu un șut "din prima". Până la Bucuria a ținut doar 9 minute, după ce Carnat a egalat.

Până la pauză, Alibec a avut două șase din lovituri libere. După un gol anulat al lui Torje, pe motiv de offside și un șut al lui Pitu, a urmat o ocazie mare a Mioveniului, când Krasniqi a ratat singur cu portarul.

Farul - CS Mioveni 2-1. Alibec a ratat de două ori singur cu portarul

La poarta cealaltă, Alibec a rămas și el în poziție de unu-la-unu cu portarul, care însă a ieșit în ultima clipă și a reținut.

În minutul 67, portarul Popescu a fost la post la șutul lui Torje, iar apoi Alibec a rămas din nou singur cu portarul, însă nici de această dată nu l-a putut învinge.

Farul a reușit golul izbăvitor în minutul 85, prin rezerva Moldoveanu, din pasa lui Torje.

Mioveniul a mai avut o șansă în minutul 89, dar nu a mai putut egala și a suferit a 11-a înfrângere în acest sezon. De cealaltă parte, Farul rămâne lider și se detașează la 8 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului Farul - CS Mioveni 2-1:

Farul Constanța o întâlnește pe CS Mioveni ACUM, la Ovidiu, într-o partidă din etapa a 17-a din Liga 1. Partida este transmisă în direct pe Digi Sport 1, în format Live Video&Text pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport pentru abonații DIGI RCS&RDS.

Farul - CS Mioveni, Live Video, ora 21:00, pe Digi Sport 1. ”Marinarii” sunt favoriți

Constănţenii au o primă parte de sezon formidabilă, cu 11 victorii şi patru remize în 16 jocuri, rezultate care o poziţionează pe Farul în fruntea clasamentului, cu cinci puncte avans faţă de următoarea clasată.

De partea cealaltă, CS Mioveni ocupă ultimul loc, cu doar opt puncte câştigate, dintre care patru în deplasare.

• Se vor duela cel mai bun atac, Farul - 30 de goluri marcate, respectiv cea mai slabă ofensivă, CS Mioveni, doar 9 goluri înscrise.

Farul şi CS Mioveni s-au mai întâlnit de trei ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus dobrogenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

În sezonul regulat precedent, constănţenii s-au impus cu 2-1 pe teren propriu (marcatori Jefte Betancor, Andrei Ciobanu, respectiv Bogdan Rus), iar în retur au terminat la egalitate, scor 1-1 (goluri înscrise de Adrian Scarlatache / Adrian Petre).

• Cea mai recentă dispută a avut loc pe 22 iulie 2022, CS Mioveni - Farul 0-2, dublă Adrian Petre.

Mediile de vârstă:

• Farul Constanţa - 22 ani şi 8 luni, cea mai mică din campionat.
  • CS Mioveni - 27 ani şi două luni, a doua cea mai mare.

Se întâlnesc echipele cu cei mai puţini jucători străini utilizaţi în primele 16 runde, Farul - 3, CS Mioveni - 4.

15 jucători au marcat cel puţin un gol pentru gruparea constănţeană, locul 1 şi la acest capitol.

Farul Farul
  • 90+4 fr2

Farul - CS Mioveni se termină 2-1.

• 89 oc
    Ocazie CS Mioveni

După o centrare în careu, urmează un carambol, iar mingea sare din Garutti în Larie și e reținută de portar.

• 87 s
    Schimbare Farul

Doukoure intră în locul lui Alibec.

• 85 g
    Gol Farul

Artean pasează pentru Torje, care trimite mai departe spre Moldoveanu, iar acesta deviază în poartă.

Ocazie Farul

Larie pasează pe culoar pentru Alibec, care rămâne singur cu portarul și încearcă să-l învingă din unghi, dar nu reușește.

• 67 oc

Pitu pasează de pe stânga în fața porții, pentru Torje, dar șutul său e apărat de Popescu.

• 59 s

Casap intră în locul lui Grameni.

• 59 s

Borza intră în locul lui Popescu.

• 54 oc

Kiki pasează foarte bine pentru Alibec, care rămâne singur cu portarul, dar acesta iese din poartă și reține în ultima clipă.

• 53 oc

Popescu greșește în fața lui Carnat, care recuperează și pasează la Krasniqui, acesta rămâne singur cu portarul, dar șutează în plasa laterală.

• 53 oc

Pitu șutează din scurt, cu efect, dar exact pe direcția portarului, care reține ușor.

• 49 fm
    Fază meci Farul

Gol anulat Farul. Popescu îl lansează pe Kiki, care centreză în fața porții, de unde Torje înscrie, dar golul e anulat pe motiv de ofside.

• 48 s

Panait intră în locul lui Lixandru, accidentat.

• 45+5 fr1

La pauză, Farul - CS Mioveni 1-1.

• 45+4 oc

Alibec execută o nouă lovitură liberă, de la 30 de metri, dar portarul reține.

• 45+3 cg
    Cartonaş galben CS Mioveni

Toma e avertizat.

• 42 oc

Alibec execută o lovitură liberă, dar mingea trece puțin peste poartă.

• 37 g
    Gol CS Mioveni

Pe contraatac, Toma îi pasează lui Carnat, care scapă singur cu portarul și egalează. Arbitrul a consultat îndelung VAR-ul.

• 28 g
    Gol Farul

Torje pasează cu exteriorul pentru Alexi Pitu, care șutează din prima și reușește al treilea gol în acest sezon.

• 18 oc

Alibec centrează pentru Torje, care șutează cu stângul, dar peste poartă, din poziție foarte bună.

• 9 oc

După o centrare din corner, Larie reia cu capul, dar portarul reține.

• 8 oc

Pitu pasează pentru Torje, care reia din apropiere, dar portarul respinge de la rădăcina barei.