Fotbalistii rapidisti Razvan Constantin Oaida, Sebastian Andrei Borza, Paul Alexandru Iacob,Phillipe Razvan Onea, Alexan
A fost ”Calul Troian”? Un ex-FCSB-ist, cel mai slab jucător al Rapidului din play-off
Laszlo Balint îi ”trage de urechi” pe jucători după Hermannstadt - Petrolul 2-0: ”Sunt chestii care puteau fi evitate!”
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (16.03.2024)
Live Video&Text Univ. Craiova - CFR Cluj 0-0, ACUM pe DGS 1. Meci decisiv pentru ardeleni: un eșec = OUT din lupta pentru locul 2
LIVE Fotbal Club
FC Arges FC Arges
0 - 6
Sb 07.05.2022 20:30

FC Argeș - CFR Cluj 0-6. Piteștenii, făcuți de râs chiar la o dată aniversară, au luat 14 goluri în ultimele 3 jocuri

07.05.2022, 22:20

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

După 0-4 cu Universitatea Craiova și 0-4 cu FCSB, FC Argeș a mai luat 4 goluri și de la CFR Cluj doar în prima repriză. Campioana s-a impus lejer pe terenul piteștenilor, cu 6-0, și rămâne lider în lupta la titlu.

FC Argeș - CFR Cluj 0-6. La pauză, ardelenii aveau 4 goluri avans

La o dată festivă, care a marcat 50 de ani de la primul titlu câștigat, FC Argeș a început în forță meciul cu campioana, prin ocazia lui Honciu, din minutul 2, însă apoi s-a făcut de râs.

După doar câteva secunde, Argeșul a primit gol la șutul deviat al lui Păun. În minutul 19, ardelenii au primit penalty, iar Deac l-a transformat.

FC Argeș - CFR Cluj 0-6. Ardelenii au din nou avans de 5 puncte față de FCSB

Au urmat două ocazii ale lui CFR, prin Debeljuh și Camora, iar finalul primei reprize a mai adus două goluri tot în poarta lui Greab. Le-a reușit Manea, printr-un șut superb, și Debeljuh, care a făcut apoi "dubla" după o oră de joc.

Argeșenii au avut o singură ocazie și în repriza secundă, însă a contat doar la statistici. Portarul echipei din Trivale a respins apoi senzațional din fața lui Păun, însă a mai primit un gol în minutul 86, când Petrila a marcat golul al șaselea și a stabilit scorul final.

• Ultima dată când CFR Cluj a câștigat cu 6-0 în campionat a fost pe 16 aprilie 2016, cu FC Botoșani, când ardelenii erau antrenați de Antonio Conceicao.

VIDEO cu rezumatul meciului FC Argeș - CFR Cluj 0-6:

FC Argeș și CFR Cluj se întâlnesc sâmbătă, de la ora 20:30, în direct la Digi Sport 1, într-un meci din etapa cu numărul opt a play-off-ului din Liga 1.

FC Argeș - CFR Cluj, Live Video, ora 20:30, Digi Sport 1. Piteștenii traversează un moment greu

FC Argeș vine după două eșecuri consecutive în Liga 1, 0-4 cu Universitatea Craiova și 0-4 cu FCSB, iar elevii lui Andrei Prepeliță sunt ultimii în play-off. Formația din Trivale are șase eșecuri și o victorie în cele șapte meciuri disputate în play-off și a acumulat 27 de puncte până în momentul de față.

• În ultimele două meciuri din acest sezon de Liga 1, FC Argeș va mai juca cu Farul Constanța (deplasare) și FC Voluntari (acasă)

FC Argeș - CFR Cluj, Live Video, ora 20:30, Digi Sport 1. Dan Petrescu, temător înaintea jocului din Trivale

CFR Cluj este liderul Ligii 1 și se află la două puncte distanță de FCSB și la șase în fața celor de la Universitatea Craiova, cu trei etape înainte de finalul sezonului. Ardelenii au două victorii la rând și își continuă cursa spre al cincilea titlu de campioană consecutiv.

• În ultimele meciuri, CFR va mai juca cu Universitatea Craiova (acasă) și FCSB (deplasare)

Înaintea duelului cu FC Argeș, Dan Petrescu a spus că se așteaptă la un meci greu și crede că presiunea va fi una uriașă, ținând cont de avansul fragil pe care îl au ardelenii la ora actuală față de principalele urmăritoare.

”Orice meci e greu, acum, pe final de sezon, mai ales din punct de vedere mental, fizic, nu va fi ușor, presiunea e foarte mare. Cei de la FC Argeș nu știu dacă au vreo presiune, vor juca pentru fani, pentru patron, care e supărat pe ei, din ce am înțeles, după ultimele rezultate.

Și Farul cu noi a jucat fotbal, pentru că au evoluat fără stres, fără presiune. La fel va fi și la Pitești. Victoria ar fi fantastică pentru noi! În plus, nu mai suntem așa fresh cum eram odată.

Cu toate astea, în a doua repriză jucăm mai bine, nu mai înțeleg… Cu Voluntari am dat gol în repriza a doua, la fel cu Farul și Craiova, în 10 oameni n-am jucat rău cu FCSB în repriza a doua”, a declarat Petrescu, la conferința de presă premergătoare întâlnirii cu FC Argeș

• 90 fr2

FC Argeș - CFR Cluj se termină 0-6.

• 86 g
    Gol CFR Cluj

O minge ricoșează cu noroc la Bordeianu, care pasează liftat pentru Petrila, iar acesta înscrie.

• 83 oc
    Ocazie CFR Cluj

Camora centrează în fața porții, de unde portarul scoate senzațional șutul lui Păun, din alunecare.