FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2023)
Fotbalistul din SuperLigă care ar putea reveni pe gazon după 8 luni de absență
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
Argeș Argeș
2 - 0
Voluntari Voluntari
Vi 30.10.2020 18:00

FC Argeș - FC Voluntari 2-1. Nou-promovata nu le-a dat nicio șansă ilfovenilor, ajunși la a treiea înfrângere la rând

30.10.2020, 19:50

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

FC Argeș merge ceas de la schimbarea antrenorului. În etapa a noua, nou-promovata a trecut cu 2-1 de FC Voluntari, care ajunge la trei eșecuri la rând.

FC Argeș - FC Voluntari 2-1

Prima mare ocazie le-a aparținut piteștenilor, când Drăghici a șutat pe lângă poartă din câțiva metri, iar apoi Râmniceanu a avut o paradă excelentă la șutul lui Prepeliță.

Până la pauză, echipa lui Moșteanu a deschis scorul prin Meza Colli, care înscris cu capul după centrarea perfectă a lui Prepeliță. În partea secundă, Argeșul și-a mărit avantajul prin Grecu.

Voluntarul a primit penalty în minutul 65, la un henț în careu, iar Ion Gheorghe a transformat lovitura de pedeapsă. Pe final de meci, ilfovenii au forțat, iar șutul lui Anderson a fost blocat, iar apoi Vasile Mihai nu a nimerit poarta.

În prelungiri, ilfovenii au rămas în 10 oameni, după ce Balaur a primit al doilea cartonaș galben, iar FC Argeș - FC Voluntari s-a terminat 2-1.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Meciul dintre FC Argeș și FC Voluntari poate fi urmărit, de la ora 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS.

Argeșenii au ratat dramatic victoria în meciul precedent, cu Viitorul, după un penalty transformat în minutul 90+2 de Ciobanu. Cu punctul obținut la Constanța, FC Argeș a egalat-o pe Dinamo și poate urca pe locul 13 în cazul unui succes cu FC Voluntari.

La gazde ar putea debuta și noile transferuri, Antun Palic și Luka Maric, anunțați ofifical de club în urmă cu trei zile.

Două cazuri de coronavirus la FC Voluntari

De partea cealaltă, FC Voluntari vine după eșecul la limită de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-0. Ilfovenii sunt pe locul zece, cu zece puncte, iar cu o victorie pot urca pe un loc de play-off.

În urmă cu două zile, ilfovenii au anunțat două cazuri de coronavirus în cadrul staff-ului tehnic.

„Din păcate, în urma testelor Covid-19, efectuate ieri la prima echipă , 2 membri ai staff-ul au fost depistați pozitiv. Aceștia se află în izolare și respectă toate recomandările D.S.P Ilfov. Clubul nostru le dorește celor 2 însănătoșire grabnică!”, se arată în comunicatul oficial emis de ilfoveni.

Argeș Argeș
  • 90+4 fr2

Final de meci. Argeș - Voluntari se termină 2-1.

• 90+2 cgr cgr

Balaur primește al doilea cartonaș galben și este automat eliminat.

• 90+1 oc oc

Ocazie Voluntari. După un corner, Vasile Mihai trimite cu capul pe lângă poartă.

• 90 s s

Șerbănică intră în locul lui Mușat.

• 88 oc oc

Ocazie Voluntari. Șutul lui Anderson e blocat de Șerban.