Mutu îl ”înțeapă” pe Varga, după ce CFR Cluj a pierdut cu 5-1 meciul cu Farul. ”Eram criticat după un egal”
Adrian Mutu Cristiano Bergodi
Adrian Mutu, convins că plecarea lui Cristiano Bergodi a ajutat Rapidul la meciul cu FCSB. ”Era de așteptat”
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
FC Arges FC Arges
1 - 1
Rapid Rapid
Du 04.12.2022 19:00

FC Argeș - Rapid 1-1. Giuleștenii au ajuns la trei etape consecutive fără victorie în Liga 1

04.12.2022, 19:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

FC Argeș și Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), duminică, în Trivale, într-o partidă din etapa a 19-a din Liga 1.

• Rapidul a deschis scorul în minutul 2, prin Ștefan Pănoiu, însă Argeșul a egalat prin Ionuț Șerban, în minutul 60.

Horațiu Moldovan a salvat-o pe Rapid de la un eșec cu FC Argeș

Duelul dintre FC Argeș și Rapid a avut două reprize diametral opuse. În prima dintre ele, Rapidul a fost echipa care a condus ostilitățile pe teren. A marcat și a mai avut și alte șanse de gol.

În actul secund, rolurile s-au schimbat, iar FC Argeș a fost echipa mai determinată, iar fotbalul a răsplătit-o. A marcat un gol în primul sfert de oră al reprizei secunde, dar a părut mereu echipa mai aproape de a marca.

În minutul 90+3, haitianul Bryan Alceus a avut o ocazie uriașă. Centrarea lui Jakolis a fost reluată bine spre poartă, din cădere, însă portarul Rapidului, Horațiu Moldovan, a avut un reflex excelent și a respins.

Remiza pare să o avantajeze mai mult pe FC Argeș, decât pe Rapid, care a ajuns la a trei etapă consecutivă fără victorie în Liga 1.

• În urma acestui rezultat, FC Argeș a urcat pe locul 10, cu 22 de puncte, în timp ce Rapidul rămâne pe 3, cu 34 de puncte.

FC Argeș - Rapid 1-1 (Șerban 60/Pănoiu 2)

Piteștenii încă mai speră la un loc de play-off, iar pentru a-și mări șansele au nevoie de un rezultat pozitiv cu Rapid.

Ultimele două runde, jucate înainte de oprirea campionatului pentru Cupa Mondială, au adus un egal și un eșec pentru FC Argeș. Acum, Marius Croitoru speră că timpul pe care l-a avut la dispoziție pentru a lucra cu echipa să se vadă în evoluția jucătorilor.

De cealaltă parte, Rapid este și ea fără succes în ultimele două etape și a pierdut teren în fața liderului, Farul Constanța. Giuleștenii au însă un moral bun după ce au revenit de la 0-2 cu Universitatea Craiova, într-o confruntare disputată în urmă cu 3 săptămâni.

În tur, bucureștenii s-au impus, 2-1, datorită unei duble semnate de Antonio Sefer.

• 86 oc

Piteștenii cer penalty, dar Săpunaru are brațul lipit de corp în momentul contactului cu balonul.

• 82
    Info

Antrenorul gazdelor, Marius Croitoru, a primit un cartonaș galben din partea ”centralului” Radu Petrescu.

• 81 s
    Schimbare Rapid

A ieșit Ștefan Pănoiu, a intrat Antonio Sefer.

• 81 s

A ieșit Jakub Vojtus, a intrat Paul Iacob.

• 81 s
    Schimbare FC Arges

A ieșit Andreias Calcan, a intrat Diogo Viana.

• 73 s

A ieșit Ionuț Șerban, a intrat Bryan Alceus.

• 68 oc

Jakolis șutează de la distanță, însă o face moale și previzibil.

• 67 oc

Andreias Calcan primește o centrare foarte bună, în careu, dar reluarea sa este dezamăgitoare, dintr-o poziție excelentă.

• 60 g
    Gol FC Arges

Ionuț Șerban înscrie cu un șut puternic, la colțul lung. Moldovan a încercat să respingă mingea, dar nu a reușit.

• 59 oc

Același Garita încearcă o lovitură de cap, dar mingea trece pe lângă poarta lui Moldovan.

• 57 oc

Garita încearcă un șut de la marginea careului, pe jos, plasat bine, însă Moldovan se întinde și respinge în lateral.

• 45 cg
  • 44 oc
    Ocazie Rapid

Onea patrunde în flancul stâng, centrează în forță, dar niciun coleg nu se află la finalizarea fazei.

• 27 cg
    Cartonaş galben Rapid

Dragoș Grigore este avertizat, pentru un fault dur la Garita.

• 26 oc

Tofan pătrunde în flancul drept și centrează periculos, dar nu găsește pe nimeni în careul rapidist.

• 26 oc
    Ocazie

Meza Colli încearcă un șut de la mare distanță, dar Moldovan reține fără nicio problemă.

• 21 oc

Emmers prinde un șut bun, din marginea careului, care se ducea sub bara lui Greab, dar portarul argeșean respinge peste poartă.

• 19 cg

Claudiu Belu este avertizat!

• 9 oc

Dugandzic primește o pasă foarte bună de la Pănoiu, scapă de marcaj, intră în unghi și șutează, dar Greab reține.