Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului au ajuns în fața instanței
Marius Șumudică, întrebat dacă ar accepta să semneze cu FCSB! Răspunsul a venit pe loc
ESP: Atletico de Madrid - UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 25 Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid during the La
Reacția spaniolilor, după ce Horațiu Moldovan a "debutat" pe Metropolitano, dar nu pentru Atletico
Argeș Argeș
3 - 2
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Du 21.11.2021 18:00

FC Argeș - Universitatea Craiova 3-2. Spectacol total la Pitești! Oltenii au jucat în 10 din minutul 12

21.11.2021, 19:50

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

FC Argeș a câștigat meciul cu Universitatea Craiova, contând pentru etapa cu numărul 16 din Liga 1, scor 3-2.

Oltenii au început excelent, cu gol marcat de Ante Roguljic după șase minute, în urma unui corner. Totuși, echipa lui Laurențiu Reghecampf a rămas în inferioritate numerică din minutul 12. Alexandru Crețu a văzut două cartonașe galbene în decurs de doar trei minute, după două faulturi, și a părăsit terenul.

Au urmat ocazii importante de ambele părți, iar FC Argeș a reușit să egaleze până la pauză. Viana, introdus de Andrei Prepeliță în minutul 32, a avut o acțiune superbă în flancul drept și a centrat pentru Kehinde Fatai, care a reluat cu capul în plasă din careul mic. Nigerianul a izbucnit în lacrimi după gol, aceasta fiind prima sa reușită după ce a fost suspendat de ANAD.

Ișfan a mai avut o ocazie mare până la pauză, după ce s-a distrat cu apărarea Craiovei, dar nu a reușit să înscrie. Partea secundă a fost deosebit de spectaculoasă, cu ocazii uriașe de ambele părți. În minutul 49, Screciu a pasat greșit în spate după ce s-a încurcat de Marius Constantin, iar Arias a rămas singur cu Pigliacelli și a marcat.

Au urmat ratări mari pentru Said, Viana, Koljic, Bancu sau Markovic, iar golurile au venit în ultimul sfert de oră. În minutul 79, Said a finalizat un contraatac, după ce a primit o pasă decisivă de la Latovlevic, iar două minute mai târziu Dan Nistor a înscris pentru Universitatea Craiova cu o execuție splendidă din marginea careului.

S-a terminat 3-2 pentru FC Argeș, iar piteștenii rămân aproape de play-off. Echipa lui Andrei Prepeliță se află pe locul 9, cu 24 de puncte, la o lungime în spatele poziției 6. De partea cealaltă, Universitatea Craiova are două eșecuri consecutive și e pe locul 3, cu 28 de puncte, la 14 lungimi de liderul CFR Cluj.

VIDEO Rezumatul meciului FC Argeș - Universitatea Craiova 3-2

Știrea inițială

Meciul FC Argeș - Universitatea Craiova, din cadrul etapei a 16-a din Liga 1, se dispută ACUM și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1, pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Înaintea partidei directe, FC Argeș este pe locul 9 în Liga 1, cu 21 de puncte acumulate în 15 runde, în timp ce Universitatea Craiova se află pe a treia poziție a ierarhiei, cu 28 de puncte.

FC Argeș - Universitatea Craiova LIVE VIDEO, ora 18:00, Digi Sport 1

FC Argeș vine după două înfrângeri consecutive în Liga 1, 1-2 cu FCSB, meci în care a condus cu 1-0, și 0-1 cu FC Botoșani, rezultatele care au lăsat-o la trei puncte de ultimul loc de play-off, ocupat de Farul înaintea rundei.

Universitatea Craiova a pierdut, de asemenea, ultimul meci oficial disputat, 0-1 cu Farul, rezultat care a pus capăt seriei de șapte victorii la rând în toate competițiile.

În turul sezonului regular, la Craiova, Universitatea a învins-o pe FC Argeș la limită, scor 1-0.

FC Argeș - Universitatea Craiova LIVE VIDEO, ora 18:00, Digi Sport 1. Echipele probabile

• FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Miguel, Latovlevici - Meza Colli, Rainov - Viana, Fatai, Dumitru - Arias
  • Universitatea Craiova: Pigliacelli - Căpățînă, Găman, Screciu, Bancu - Nistor, Crețu - Gustavo, Houri, Ivan - Koljic
Argeș Argeș
  • 90+5 final

Final: FC Argeș - Universitatea Craiova 3-2.

• 90+3 s s
    Schimbare Argeș

Iese Ișfan, intră Cristi Dumitru.

• 90 cg cg
    Cartonaş galben Argeș

Palic este avertizat pentru un fault asupra lui Nistor.

• 90 cg cg

Greab vede cartonaș galben pentru trageri de timp.

• 85 s s

Iese Said, intră Palic.

• 81 g g
    Gol

Dan Nistor prinde un șut fantastic din marginea careului, cu piciorul stâng.

• 79 g g
    Gol

După un contraatac la care au participat Meza Colli, Ișfan și Latovlevici, Said finalizează cu gol.

• 74 oc oc
    Ocazie Universitatea Craiova

Markovic reușește să se strecoare printre adversari în careu și pasează către Baiaram, care, din poziție ideală, nu îl poate învinge pe Greab.