”Te-au sunat Mihai Rotaru sau Adrian Mititelu?”. Adrian Mutu a dat replica pe loc
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid
Botoşani Botoşani
2 - 1
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Lu 26.11.2018 20:30

Botoșani - Craiova 2-1. Supergoluri la debutul lui Ciobotariu pe banca moldovenilor

26.11.2018, 22:30

• Cupa României: Oțelul - U Cluj, joi, 20:30, DGS 1

Debut cu victorie pentru Liviu Ciobotariu la revenirea în România. FC Botoșani a dat prima lovitură Craiovei în minutul 25, prin Fabbrini, iar 10 minute mai târziu a marcat și Fulop, după o superpasă din rabbona a lui Mihai Roman.

Oltenii s-au aruncat în atac în partea secundă și au redus din diferență în minutul 79, prin Mateiu. Până la final, oamenii lui Devis Mangia au ratat o sumedenie de ocazii. Botoșani - Craiova s-a terminat 2-1.

• 90 fr2

Final de meci. Botoșaniul se impune în fața Craiovei, iar antrenorul Liviu Ciobotariu obțineprima victorie de la revenirea în România.

• 85 s s

Karaboue este înlocuit cu Târșă.

• 84 oc oc

Ocazie mare a Craiovei. Meza Colli îi pasează lui Dimitrov, care trage în plasa laterală.

• 81 oc oc

Ocazie mare Craiova. Koljic trage din afara careului, respinge Pap, până la Meza Colli, care întoarce la Glavina, însă acesta trage peste poartă din câțiva metri.

• 79 g g

GOOOOL Craiova! Alex Mateiu trimite cu capul în poartă după centrarea lui Bancu.

• 60 oc oc

Portarul Pap iese din poartă și respinge din fața lui Koljic, mingea ajunge la Mihăilă, care încearcă un lob, dar nu nimerește poarta.

• 56 oc oc

Ocazie mare Botoșani. Bancu gafează și pasează la adversar, Fulop e pe fază și șutează din afara careului, dar mingea trece pe lângă vinclu.

• 55 oc oc

Cicâldău execută o lovitură liberă de pe stânga, dar Pap respinge greu în corner, de la rădăcina barei.

• 54 cg cg

Patache este avertizat cu cartonaș galben.

• 52 fm fm

Craiovenii cer penalty. Mezza Colli bate o lovitură liberă, iar Chitoșcă pare să atingă mingea cu mâna în careu.