Exclusiv Apel pentru Dan Petrescu, după umilința CFR-ului cu Farul: ”Nu au nicio șansă”. Florin Prunea avertizează: ”Degringoladă”
Screenshot 2024-01-25 at 18.32.24
Gică Hagi a numit cele trei "arme" care au dus la scorul Farul - CFR Cluj 5-1: "Aici i-am bătut!"
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

FC Brașov - FC Viitorul 1-3. Al şaptelea meci fără eşec în Liga I pentru Hagi. VIDEO

30.11.2014, 14:52

Viitorul confirmă forma excelentă din ultima perioadă. Echipa lui Hagi a ajuns la şapte meciuri fără înfrângere în Liga I cu fostul căpitan al echipei naţionale pe bancă, după victoria cu 3-1 obţinută pe terenul lui FC Braşov.

brasov-viitorul
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Partida a fost la un pas să nu dispute, din cauza zăpezii care a acoperit terenul de joc. În cele din urmă, cu o întârziere de o oră, arbitrul Marian Balaci a fluierat începutul meciului, după ce aproximativ 200 de fani, dar şi patronul gazdelor, Ioan Neculaie, au ajutat la deszăpezirea suprafeței de joc.

Viitorul a deschis scorul în minutul 25, prin Mitriţă, care a marcat cu un şut din interiorul careului, însă gazdele au egalat şapte minute mai târziu, graţie reuşitei lui Aganovic.

Oaspeţii au revenit în avantaj la ultima fază a primei reprize, când Bonilla a trimis mingea în poarta goală, după ce l-a driblat şi pe portarul braşovenilor.

Repriza a doua a fost una săracă în evenimente. Echipa lui Hagi îşi putea mări avantajul după o oră de joc, dar şutul lui Bonilla a fost respins de Iacob, autorul unui reflex spectaculos.

În minutele de prelungire, Aganovic a şutat puţin pe lângă poartă, ratând şansa de a restabili egalitatea. La faza imediat următoare, oaspeţii au obţinut un penalty, iar Mitrea a transformat şi a stabilit rezultatul final.

Partida găzduită de orașul de sub Tâmpa, dintre FC Brașov și FC Viitorul, a început cu o întârziere de 60 de minute.

Arbitrul Marian Balaci a luat această decizie, în jurul orei 15:00, din cauza faptului că suprafața de joc era complet acoperită cu zăpadă și prezenta în multe zone gheață.

LIVE TEXT

Final de meci sub Tâmpa. FC viitorul bifează al şaptelea meci la rând fără înfrângere în Liga I şi urcă pe locul 9 în clasament.

Min. 90+3 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mitrea transformă lovitura de pedepasă şi duce scorul la 3-1 pentru Viitorul.

Min. 90+3 - Penalty pentru Viitorul, acordat după faultul lui Iacob asupra lui Benzar.

Min. 90+2 - Aganovic, aproape de egalare. Şutul croatului a trecut însă pe lână poartă.

Min. 78 - Străuţ îi lasă locul lui Madeira.

Min. 72 - Bonilla a fost înlocuit de Marin.

Min. 69 -    Cartonaş galben pentru Serginho

Min. 63 - A doua schimbare la braşoveni. Leko a intrat în locul lui Diogo Santos.

Min. 60 - Ocazie mare pentru oaspeţi. Bonilla a trecut uşor de Machado, dar şutul său la colţul lung a fost respins de Iacob cu un reflex spectaculos.

Min. 58 - La Viitorul, Perju l-a înlocuit pe Mitriţă.

Min. 57 - O nouă schimbare, la gazde de această dată. Ciocalteu i-a luat locul lui Enceanu

Min. 51   Bonilla primeşte cartonaşul galben.

Min. 49   Cartonaş galben pentru Mitrea.

Min. 46 - Benzar i-a luat locul lui Vina, la Viitorul.

Min 46 - A început repriza a doua.

Final de primă repriză la Braşov. Viitorul conduce cu 2-1, datorită golurilor marcate de Mitriţă şi Bonilla. Pentru gazde a înscris Aganovic.

Min. 45 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Viitorul revine în avantaj la ultima fază a primei repize. Bonilla a finalizat calm un contraatac, înscriind în poarta goală, după ce a driblat şi portarul.

Min. 32 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gazdele au reuşit să egaleze foarte repede, datorită golului înscris de Aganovic, care a şutat foarte bine de la 14 metri.

Min. 25 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mitriţă deschide scorul pentru oaspeţi. Jucătorul Viitorului a preluat în marginea careului, a avansat câţiva metri şi a şutat foarte bine la colţul scurt.

Min. 22 - Marian Constantinescu a reluat pe spate, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.

Min. 11 - Primul șut la poartă le-a aparținut ”stegarilor”. Aganovic și-a încercat șansa, dar fără emoții pentru Buzbuchi.

CC Pentru ca meciul să înceapă la ora 16:30, inclusiv patronul clubului din Brașov, Ioan Niculaie, a dat la lopată. Aproximativ 200 de fani au ajutat la deszăpezirea suprafeței de joc.

CC Suprafața de joc se prezintă acum în condiții destul de bune.

Min. 5 - Brașovenii au încercat o fază de atac, dar Liviu Ganea a fost surprins în ofsaid.

Min. 1 - A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Viitorul.

ECHIPELE DE START

FC Braşov: Fl. Iacob - Vagner, R. Machado, Diogo Santos, Serginho - Madeira, Şt. Grigorie - M. Constantinescu, Enceanu, Aganovic - L. Ganea

Rezerve: A. Marinescu, Leko, C. Munteanu, H. Popa, Ş. Moraru, Străuţ, Ciocâlteu
Antrenor: Adrian Szabo

FC Viitorul: Buzbuchi - Cr. Manea, Ţîru, Mamele, Mitrea - Daminuţă, S. Pană - Vînă, Fl. Tănase, Mitriţă - Bonilla

Rezerve: Balauru, Puţanu, R. Marin, Perju, Cioablă, Benzar, Şeroni
Antrenor: Gică Hagi

Arbitru: Marian Balaci

UPDATE Ora 16:11. Suprafața de joc a fost aproape complet curățată, astfel că jucătorii au ieșit deja la încălzire, după cum se poate vedea și din acest filmuleț postat de cei de la Viitorul.

CLICK AICI pentru VIDEO cu încălzirea jucătorilor

UPDATE Ora 15:13 Arbitrul Marian Balaci a decis că meciul nu poate începe la ora stabilită inițial din cauza riscului mare al accidentărilor.

”Sunt multe porțiuni de gheață și jucătorii se pot accidenta când fac alunecări sau la diverse faze de joc. Eu zic că mai bine mai stăm o oră, dar să avem condiții bune de joc”, le-a transmis Balaci oficialilor celor două echipe, care au fost de acord cu propunerea, conform unui filmuleț postat pe site-ul celor de la Viitorul.

CLICK AICI pentru VIDEO cu discuția dintre Balaci și oficialii cluburilor.

CLICK AICI pentru VIDEO cu încercarea gazdelor de a deszăpezi cât mai repede suprafața de joc din Brașov.

UPDATE Ora 15:00. Din cauza faptului că terenul este impracticabil, arbitrul Marian Balaci a decis amânarea partidei cu o oră.

Zăpada a căzut din abundență în ultimele zile la munte, astfel că suprafața de joc a terenului din Brașov a devenit nepracticabilă. Oficialii ”stegarilor” au făcut apel la fani pentru a-i ajuta să deszăpezească gazonul în timp util.

Etichete: fc brașov , fc viitorul , fc brasov fc viitorul video

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei
Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024

6.000.000€ pentru FCSB! Gigi Becali, gata să dea lovitura
becali
Anunțul la care nu se aștepta nimeni: Manchester City i-a găsit înlocuitor lui Pep Guardiola!
Bristol City v Manchester City - Carabao Cup - Semi Final - Second Leg - Ashton Gate
Ce a spus Gică Hagi despre Constantin Budescu, după ce "Magicianul" n-a rezistat decât 8 luni la Farul
CFR Cluj v Farul Constanta - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 30 Oct 2023
Camora își ”mitraliază” colegii după umilința CFR-ului în fața Farului: ”Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou!”
Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
"Salvaţi-ne, vă rugăm!". Cum a scăpat-o Ion Iliescu pe Steaua de la faliment
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Zeljko Kopic are motive de bucurie înainte de FCU Craiova - Dinamo: ”Sperăm să fie jucătorul suplimentar pentru noi!”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”