FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
daniel paraschiv
Video UTA Arad - Hermannstadt 1-3. Hat-trick pentru Paraschiv. Sibienii, pe primul loc în play-out
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (16.03.2024)
Live Video&Text Univ. Craiova - CFR Cluj 0-0, ACUM pe DGS 1. Meci decisiv pentru ardeleni: un eșec = OUT din lupta pentru locul 2
Etapa 6 Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj
Play-off
Hermannstadt Hermannstadt
0 - 2
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Sb 09.03.2019 13:00

FC Hermannstadt - Gaz Metan 0-2. Prima victorie pentru Edi Iordănescu! Rondon, la prima reușită de la revenire

09.03.2019, 14:50

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe FC Hermannstadt, în prima etapă a play-out-ului Ligii I. A fost prima victorie pentru Edi Iordănescu la cârma echipei medieșene dupa 6 etape. De asemenea, Rondon, autorul golului secund, se află la prima sa reușită de la revenirea în Liga 1.

Fără victorie din noimebrie, anul trecut, Gaz Metan a început bine primul meci din play-out. Ionuţ Larie a debutat cu gol la echipa antrenată de Edi Iordănescu.

Fundaşul repatriat din Kazahstan a fost servit excelent de Chamed. Mijlocaşul medieşenilor a centrat bine şi pentru Olaru, dar portarul sibienilor a respins in extremis. Finalul primei reprize a fost de coşmar pentru echipa lui Miriuţă. Dâlbea a primit al doilea galben pentru un fault la Olaru.

În inferioritate numerică, sibienii au fost la un pas de golul egalizator, dar Creţu i-a suflat mingea lui Blănaru din faţa porţii. În prelungiri, Mailat a fost faultat în careu, iar Rondon a stabilit scorul final, 2-0 pentru Mediaş.

• 90+4 final

FINAL. Gaz Metan învinge în primul său meci din play-out, iar antrenorul Edi Iordănescu obține prima victorie la cârma echipei, după 6 etape.

• 90+2 gp gp

GOOL! Rondon transformă fără emoții, la prima sa reușită de la revenirea în tricoul Gazului.

• 90+1 p p

PENALTY! Mailat este agățat în careu și se arată punctul cu var.

• 84 cg cg

Tătar vede și el galbenul, probabil pentru proteste.

• 83 cr cr

Dandea vede direct cartonașul roșu, după un cap în figura unui adversar!

• 79 s s

Pleașcă îl înlocuiește pe Olaru.

• 77 oc oc

OCAZIE! Mailat a scăpat spre poartă, a pătruns, nemarcat, însă șutul său a trecut pe lângă bara a doua.

• 77 oc oc

OCAZIE! Gazdele trec pe lângă egalare.

• 71 fm fm

Încearcă Filip Jazvic o lovitură de cap, mingea nu prinde cadrul porții.

• 71 s s

Ivanov intră în locul accidentatului Luis Aurelio, la oaspeți.

• 66 fm fm

Mailat patrunde în careu și trage, prinde Căbuz.

• 62 s s

Mailat intră în loicul lui Chamed, la oaspeți.

• 59 oc oc

OCAZIE! Ce intervenție are Crețu, în poziție de ultim apărător. Mingea trimisă de ar fi ajuns la Blanaru, care ar fi înscris în poarta goală.

• 58 cg cg

Mijuskovic vede galbenul.

• 55 s s

Jazvic intră în locul lui Dumitriu, la gazde.

• 52 oc oc

OCAZIE! Rondon șterge balonul, iar mingea ajunge în brațele lui Căbuz.

• 46 s s

Mijuskovic intra in locul lui Stoica, la gazde

S-a reluat partida.

• 45+2 fr1

PAUZĂ.

• 45 oc oc

OCAZIE! Dandea reia cu capul pe lângă poartă după o centrare din corner.

• 44 cgr cgr

Dâlbea primește al doilea galben, dupa cel din minutul 16, și este eliminat!

• 39 cg cg

Pîrvulescu ia galben pentru o intrare la Bușu.

• 39 oc oc

OCAZIE! Olaru reia cu capul, din 3-4 metri, iar Căbuz scoate miraculos!

• 27 cg cg

Fofana își atinge discret adversarul, dar Găman vede altceva și arată galbenul.

• 19 cg cg

Bușu intră tare prin alunecare, cu picioarele înainte, adversarul scapă de o accidentare cruntă, iar fundașul Gazului nu vede galbenul.

• 16 cg cg

Dâlbea e avertizat pentru o simulare.

• 6 g g

GOOL! Ionuț Larie, la debutul pentru Gaz Metan, deschide scorul, cu capul, din careul mic!

• 3 oc oc

OCAZIE! Caiado reia cu capul, din 4-5 metri, mingea este deviată miraculos în corner, peste transversală.