minge
Echipa etapei a 5-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
Bucharest, Romania. 11th May, 2017. CSU Sibiu supporters celebrating the qualification to the final of the LNBM - Men's National Basketball League - SEMI FINAL - game between Steaua CSM EximBank Bucharest and BC CSU Sibiu at Sala Regimentului de Garda "M
Video CSU Sibiu a învins-o la limită pe CSO Voluntari și mai are nevoie de o victorie pentru a merge în semifinale
gigi becali1
Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”
Viitorul Viitorul
1 - 1
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Vi 04.05.2018 21:45

FC Viitorul - Astra 1-1. Oaspeţii rămân pe locul 4. Măţan a lovit bara, în prelungiri

04.05.2018, 21:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Astra a remizat cu Viitorul  (1-1) la meciul cu numărul 300 pentru Gheorghe Mulțescu ca antrenor în Liga I. Abang a deschis scorul rapid și a ajuns la al cincilea gol în acest sezon de campionat.
Camerunezul şi Erico l-au testat pe Cojocaru şi în minutul 18. Ianis a avut o ocazie uriaşă, iar Hagi a obţinut un punct după golul lui Denis Drăguş din minutul 78.

Viitorul putea câștiga partida în prelungiri, dacă Mățan nu trimitea mingea în bară.

Astra rămâne pe locul 4, ultimul care duce în cupele europene, cu două etape înainte de finalul play-off-ului şi e la un punct de Viitorul. Giurgiuvenii nu au primit însă licenţa şi aşteaptă rezultatul recursului de la TAS.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

• 90 fr2

S-a terminat meciul de la Ovidiu, Viitorul - Astra 1-1. Golurile au fost marcate de Drăguş şi Abang.

• 90 cg cg

Iliev primeşte şi el cartonaşul galben.

• 90 cg cg

Stan vede cartonaşul galben pentru trageri de timp.

• 90 oc oc

BARĂ Viitorul: Măţan reia cu capul în transversală şi ratează ocazia uriaşă de a-i aduce victoria Viitorului.

• 90 s s

SCHIMBARE la Astra: Vera intră în locul lui Abang.

• 89 s s

SCHIMBARE la Astra: Buş intră în locul lui Matei.

• 86 cg cg

Dandea primeşte cartonaşul galben.

• 85 oc oc

OCAZIE  Viitorul: Ganea preia superb şi trimite o "bombă", care nu îl surprinde însă pe Iliev.

• 82 cg cg

Mladen primeşte cartonaşul galben, după un fault făcut asupra lui Matei.

• 76 g g

GOOOOOOL VIITORUL!!!! Drăguş egalează după un şut puternic trimis de Măţan, care a fost respins în faţă de portarul Iliev.

• 74 oc oc

OCAZIE Viitorul: Ganea îi pasează superb lui Cicâldău, dar şutul acestuia e slab şi trece pe lângă poartă.

• 64 s s

Schimbare la Viitorul: Hodorogea intră în locul lui Ghiţă.

• 47 fm fm

Lima şutează de la marginea careului, dar mingea e prinsă de Iliev.

Schimbare la Viitorul: Lima intră în locul lui Ciobanu.

Schimbare la Viitorul: Drăguş intră în locul lui Gavra.

A început actul secund de la Ovidiu.

E pauză la Ovidiu. Astra conduce Viitorul, cu 1-0, după golul înscris de Abang, în minutul 3.

• 40 oc oc

DUBLĂ OCAZIE Viitorul: Iliev intervine salvator la şutul lui Cicâldău. Mingea sare la Gavra, dar Radunovic respinge în corner execuţia acestuia.

• 36 fm fm

Matei centrează în faţa porţii, de pe partea stângă, dar Abang reia cu capul peste poartă.

• 34 s s

SCHIMBARE la Astra: Balaure intră în locul lui Butean.

• 28 cg cg

Butean este avertizat, după un fault făcut la mijlocul terenului.

• 24 oc oc

OCAZIE pentru Viitorul: Ianis Hagi şutează superb de la limita careului de 16 metri, dar mingea trece puţin peste poartă.

• 18 oc oc

DUBLĂ OCAZIE pentru Astra: Abang driblează superb doi adversari, dar şutul său din interiorul careului este respinsă. Din cornerul rezultat, Erico e şi el aproape de gol, dar mingea reluată cu capul trece peste poarta lui Cojocaru.

• 9 oc oc

OCAZIE pentru Astra: oaspeţii execută un corner, dar Cojocaru îi ia mingea de pe cap lui Polczak, care probabil că ar fi împins mingea în poartă.