Ianis Hagi saluta publicul la incalzire in meciul de fotbal dintre Romania si Elvetia, din cadrul preliminariilor Campio
”Cum te descurci cu greutatea numelui?”. Răspunsul dat de Ianis Hagi
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Cristi Ganea a trimis mingea în bară!
Vi 11.05.2018 22:45

Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Hagi a marcat golul de trei puncte. Oaspeții au jucat în 10 din minutul 9

11.05.2018, 21:00

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

CSM Poli Iași nu a reușit nici din a patra încercare să le ia vreun punct campionilor de la FC Viitorul. După ce au pierdut primele trei întâlniri din acest sezon, ieșenii s-au înclinat și în cea de-a patra.

După numai 9 minute de joc, ieșenii au rămas în 10 oameni, după o intrare criminală a lui Mihăescu la Ianis Hagi. Fiul "regelui" a fost scos în afara terenului pentru a primi îngrijiri medicale. Inițial, arbitrul a scos cartonașul galben, dar în câteva secunde s-a răzgândit și i-a arătat direct "roșu" mijlocașului moldovenilor. Faza a început după o gafă a lui De Nooijer, care a pierdut mingea chiar în propriul careu, Kizito a urmărit-o, dar s-a pierdut cu firea și a pasat înapoi, moment în care Ianis Hagi a venit în sprijinul defensivei pentru a recupera mingea. A fost momentul în care Mihăescu a avut o intrare sălbatică asupra mijlocașului de la Viitorul.

Primul șut pe spațiul porții a aparținut Viitorului. Ianis Hagi a tras de la distanță, dar Koșelev a respins în corner. În minutul 21, Cicâldău a intrat în careu, a pasat superb, cu călcâiul, pentru Gavra, care a tras tare, dar portarul a respins în transversală. După o jumătate de oră de joc, campioana și-a trecut în cont o ocazie uriașă. Lima Duarte a centrat de pe partea dreaptă, pentru Gavra, care a șters mingea cu capul, iar Voduț a trimis cu capul, din plonjon, puțin pe lângă.

Viitorul a început în forță și repriza secundă. Lima Duarte a centrat de pe partea dreaptă, iar Gavra, nederanjat de nimeni în careu, a reluat cu capul la o palmă de poartă, din câțiva metri.

Viitorul a marcat în minutul 66, dar arbitrul a anulat reușita pe motiv de offside. Ciobanu a centrat, iar Voduț a reluat cu capul în plasă. La reluare se vede că Voduț a fost în poziție de offside.

Ieșenii au scăpat din nou, după ce lovitura liberă a lui Ianis Hagi a țintit transversala.

Golul a venit în minutul 84. Ianis Hagi a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe Koșelev cu un șut de la distanță. Imediat după aceea, Viitorul a trecut din nou pe lângă gol. Marcatorul golului, Ianis Hagi, a trimis o pasă sclipitoare pentru Voduț, care a scăpat singur cu portarul, dar l-a luat la țintă.

S-a terminat 1-0, iar Viitorul își trece în cont a patra victorie din tot atâtea meciuri cu echipa lui Stoican, în acest sezon.

• 90 fr2

FINAL DE MECI. CSM Poli Iași pierde și cel de-al patrulea meci în acest sezon, împotriva campioanei

• 86 oc oc

Viitorul trece din nou pe lângă gol. Marcatorul golului, Ianis Hagi, trimite o pasă superbă pentru Voduț, care scapă singur cu portarul, dar trage în el

• 84 g g

GOOOOOL VIITORUL! Ianis Hagi ia o acțiune pe cont propriu și îl învinge pe Koșelev cu un șut de la distanță

• 71 oc oc

Ieșenii scapă din nou de gol. Ianis Hagi execută o lovitură liberă, dar țintește transversala

• 66 oc oc

GOL ANULAT VIITORUL. Ciobanu centrează, iar Voduț, nederanjat de nimeni în centrul careului, reia cu capul în plasă, dar arbitrul anulează reușita. La reluare se vede că Voduț a fost în poziție de offside

• 62 s s

Prima schimbare la Viitorul. Lima Duarte este înlocuit cu Andrei Ciobanu

• 59 oc oc

Ocazie uriașă pentru echipa lui Gheorghe Hagi. Lima Duarte centrează de pe partea dreaptă, iar Gavra, nederanjat de nimeni în careu, reia cu capul la o palmă de poartă, din câțiva metri

• 57 s s

Două schimbări la ieșeni. Ștefănescu este înlocuit cu Andrei Cristea, iar Danale, cu Chelaru

Începe repriza secundă. Ieșenii sunt în 10 oameni din minutul 9

• 45 fr1

Viitorul intră în avantaj la cabine, în timp ce ieșenii vor trebui să se descurce în inferioritate numerică

• 33 oc oc

Ocazie uriașă Viitorul. Lima Duarte centrează de pe partea dreaptă, pentru Gavra, care șterge mingea cu capul, iar Voduț trimite cu capul, din plonjon, puțin pe lângă

• 21 oc oc

Bară Viitorul. Cicâldău intră în careu, pasează superb, cu călcâiul, pentru Gavra, care trage tare, dar portarul respinge în transversală

• 16 oc oc

Primul șut pe spațiul porții a aparținut Viitorului. Ianis Hagi a tras de la distanță, dar Koșelev a respins în corner

• 9 cr cr

Ieșenii rămân în 10 oameni, după o intrare criminală a lui Mihăescu la Ianis Hagi. Fiul "regelui" este scos în afara terenului pentru a primi îngrijiri medicale. Inițial, arbitrul a scos cartonașul galben, dar în câteva secunde s-a răzgândit și i-a arătat direct "roșu" mijlocașului moldovenilor. Faza a început după o gafă a lui De Nooijer, care a pierdut mingea chiar în propriul careu, Kizito a urmărit-o, dar s-a pierdut cu firea și a pasat înapoi, moment în care Ianis Hagi a venit în sprijinul defensivei pentru a recupera o minge. A fost momentul în care Mihăescu a avut o intrare sălbatică asupra mijlocașului de la Viitorul

• 5 oc

Prima ocazie a meciului aparține gazdelor. Gavra pătrunde pe stânga, întoarce o minge până la Ganea, care trage tare, fix pe directia portarului