malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
profimedia-0807526376
Jucătorii Rapidului au decis! Cristi Săpunaru, anunț în numele întregului vestiar despre Marius Șumudică
Stirile Digi Sport
Voluntari Voluntari
2 - 2
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Sb 26.05.2018 18:30

FC Voluntari - Concordia 2-2. Oaspeții s-au salvat de la retrogradare cu o etapă înainte de final

26.05.2018, 17:17

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Festival de goluri în primul meci al etapei a 13-a din play-out. FC Voluntari şi Concordia au remizat într-un meci cu patru reuşite, în urma căruia echipa din Chiajna a scăpat de retrogradarea directă.

Concordia a remizat pe terenul celor de la FC Voluntari şi a evitat retrogradarea directă. Echipa lui Adrian Mutu a început mai hotărât partida transmisă ÎN DIRECT la Digi Sport şi putea deschide scorul încă din primele cinci minute, dar Ivanovici nu a concretizat cele două şanse avute.

Cei care au înscris primii au fost oaspeţii, prin Răzvan Grădinaru, aflat la al cincilea gol în tricoul Concordiei. Ivanovici nu a mai ratat ţinta şi a egalat după pauză, iar Căpăţână şi-a adus echipa în avantaj cinci minute mai târziu. Marius Pena a dat lovitura pe final şi a adus Concordiei un punct de aur. Etapa viitoare, echipa din Chiajna întâlneşte ACS Poli Timişoara.

VIDEO CU REZUMATUL

• 90+6 fr2

Final de partidă pe arena Anghel Iordănescu. Cele două formații au terminat la egalitate, 2-2

• 90+6 cg cg

Marius Pena este avertizat pentru că a lovit balonul după fluierul arbitrului

• 90+5 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Nivaldo a fost aproape să dea lovitura de grație gazdelor, dar Mincă s-a opus

• 90+1 cg cg

Marc este avertizat pentru trageri de timp. De la marginea s-au arătat 5 minute suplimentare

Voicu îl faultează pe Bawab și vede cartonașul galben

• 88 g g

GOOOOOL CONCORDIA! GOOOOL PENA! Atacantul introdus pe terne în repriza secundă a restabilit egalitatea, cu o lovitură de cap, după un corner executat de Bumba

• 78 s s

Ultima modificare și la oaspeți. Bumba intră în locul lui Grădinaru

• 73 s s

Schimbare la Concordia. Marius Pena intră în locul lui Ronaldo Deaconu

• 70 s s

Schimbare și la Voluntari. Răuță îi lasă locul în teren lui Costin Lazăr, care preia și banderola de căpitan

• 70 s s

Modificare la oaspeți. Batin este înlocuit cu Nivaldo

• 68 g g

GOOOOOL VOLUNTARI! GOOOL CĂPĂȚÂNĂ! Gazdele reușesc să întoarcă scorul în doar 5 minute. Venit aproape fără marcaj în careu, Căpățână a reluat cu capul și a adus echipa lui Adi Mutu în avantaj

• 63 g g

GOOOOOL VOLUNTARI! GOOOOL IVANOVICI! După o fază prelungită de atac, mingea a ajuns la Ivanovici, care a preluat pe piept și apoi a șutat fără speranțe pentru Caparco

• 60 s s

Modificare în echipa gazdă. Căpătînă intră în locul lui Marinescu

• 59 cg cg

Laurențiu Marinescu este și el avertizat

• 58 fm fm

Grădinaru caută vinclul cu un șut din colțul careului de 16 metri, dar mingea trece peste poartă

• 56 cg cg

Novac este și el avertizat de centralul Istvan Kovacs

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă a meciului dintre FC Voluntari și Concordia Chiajna

• 45+3 fr1

Final de primă repriză pe arena Anghel Iordănescu. Concordia Chiajna conduce cu 1-0 grație reușitei semnate de Grădinaru

• 45+2 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Bawab a avut golul de 2-0 în vârful ghetei, la un contraatac, dar reluarea iordanianului după centrarea lui Batin nu a găsit spațiul porții

• 42 cg cg

Grădinaru, autorul singurului gol marcat până acum, este avertizat de centralul Istvan Kovacs

• 39 s s

Prima schimbare la gazde. Cazacu e înlocuit de Pârcălabu

• 29 fm fm

Voicu centrează încă o dată în careul Concordiei însă Marinescu șterge mingea, care se duce pe lângă poarta lui Caparco

• 25 fm fm

Voicu trimite un șut centrare, dar nimeni din ofensiva gazdelor nu ajunge la minge, care iese în aut de poartă

• 18 g g

GOOOOL CONCORDIA! GOOOL GRĂDINARU! Contrar cursului jocului, oaspeții deschid scorul. Grădinaru l-a învins pe Mincă de la 16 metri, cu un șut din întoarcere. Balonul a lovit și bara înainte să intre în plasă

• 6 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! Ivanovici pune încă o dată în pericol poarta lui Caparco. Șeptarul gazdelor a tras de la marginea careului de 16 metri, dar portarul Concordiei a reținut în doi timpi

• 2 oc oc

OCAZIE VOLUNTARI! La un corner al gazdelor, mingea a ajuns la Ivanovici, iar șutul acestuia a trecut puțin peste transversală