FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Voluntari - Hermannstadt, Live Video, 17:30, DGS1. Ilfovenii pot scăpa de locul de retrogradare directă
marica
Marica a fost la un pas de a semna cu Rapid. ”Puțini știu. A fost un întreg scandal”
Suporterii din Reșița, la meciul cu Petrolul / Foto: Captură Digi Sport
Stadion de 18.000.000 € pentru o echipă fără drept de promovare: ”În 3 ani ar putea fi gata”

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

FC Voluntari s-a impus cu scorul de 4-0 în fața celor de la CS Mioveni, în etapa cu numărul nouă din Liga 1.

În minutul 5, Nemec a reușit să trimită balonul în poarta apărată de Popescu, dar golul nu a fost valid pentru că asistentul partidei a indicat ofsaid.

CS Mioveni a avut o ocazie importantă în minutul 23, atunci când Buziuc a șutat de la distanță, dar Popa a respins balonul în afara terenului.

Câteva minute mai târziu, Ion Gheorghe a șutat, dar balonul a ajuns în brațele lui Popescu.

Primul gol al ilfovenilor a venit în minutul 63. Nemec i-a pasat foarte bine lui Costin care avut o reacție mai rapidă decât Scarlatache și a trimis în poarta lui Popescu.

În cea de-a doua parte a reprizei secunde, la poarta celor de la CS Mioveni a fost un adevărat măcel. În minutul 78, gazdele au avut un gol anulat. Rață a reușit să înscrie, dar centralul partidei a dictat fault în atac, iar reușita a fost anulată.

Câteva minute mai târziu, Droppa l-a văzut foarte bine pe Adam Nemec în interiorul careului care a înscris din apropierea porții. În minutul 83, Gheorghe și-a trecut numele pe lista marcatorilor după ce a înscris un gol superb din lovitură liberă.

Al patrulea gol al ilfovenilor a venit în minutul 90+1. Costin a reușit dubla după ce l-a învins pe Popescu cu un șut din apropierea porții.

După această partidă, FC Voluntari urcă pe loc de play-off, pe a șasea poziție, cu 15 puncte, iar CS Mioveni se clasează pe locul zece, cu zece puncte.

VIDEO Rezumatul partidei FC Voluntari - CS Mioveni

FC Voluntari - CS Mioveni 4-0

FC Voluntari și-a revenit după startul slab de sezon și pleacă cu prima șansă în această seară. Cele două formații s-au mai duelat de două ori în istorie, de fiecare dată în Cupa României, iar victoriile au fost împărțite.

Meciul de la Voluntari va fi condus la centru de Iulian Dima. Asistenți vor fi Marius Marchidanu și Alexandru Vodă.

FC Voluntari - CS Mioveni, LIVE VIDEO, de la 18:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Tamaș, Armaș, Briceag - L. Fulop, Droppa, Rață - Marcelo, Nemec, I. Gheorghe
  • CS Mioveni: Ducan - Garutti, A. Iacob, Scarlatache - Rădescu, Panait, L. Dumitriu, Șerbănică - Sanoh, Rusu, Buziuc
  • 90+3 final

Final de meci!

• 90+1 g g

Gool FC Voluntari! Costin reușește dubla după ce îl învinge pe Popescu cu un șut din apropierea porții.

• 90 cg cg

Șerbănică vede cartonașul galben.

• 88 cg cg

Ricardinho vede cartonașul galben.

• 87 s s

Angelov este introdus în locul lui Nemec.

• 87 s s

Meleke este introdus în locul lui Rață.

• 84 s s

Merloi este introdus în locul lui Lopes

• 84 s s

Oancea este introdus în locul lui Dumitriu.

• 83 g g

Gool FC Voluntari! Gheorghe înscrie cu un gol superb din lovitură liberă.

• 81 g g

Gool FC Voluntari! Droppa îl vede foarte bine pe Adam Nemec în interiorul careului, care înscrie din apropierea porții.

• 78 fm

Gol anulat FC Voluntari! Rață reușește să trimită balonul în poartă, dar centralul partidei dictează fault în atac și anulează reușita ilfovenilor.

• 77 cg cg

Gheorghe vede cartonașul galben.

• 73 s s

Vlad este introdus în locul lui Briceag.

• 70 s s

Cierpka este introdus în locul lui Veres.

• 70 s s

Andrei Cristea este introdus în locul lui Balaur.

• 68 cg cg

Droppa vede cartonașul galben.

• 63 g g

Gool Voluntari! Nemec îi pasează foarte bine lui Costin care reacționează mai repede decât Scarlatache și trimite în poarta lui Popescu.

• 62 s s

Sanoh este introdus în locul lui Buziuc.