Ce l-a impresionat pe Răzvan Burleanu la Elias Charalambous. ”Trebuie remarcat”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
S-a accidentat și ratează meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj! Clubul l-a trimis pe jucător la “vraciul” Marijana
marius-constantin
Foto La 40 de ani, e ”un pachet de mușchi”! Fotbalistul român a jucat doar 4 meciuri în 2024
Liga Digi Sport
Voluntari Voluntari
1 - 0
FCV Farul Constanţa FCV Farul Constanţa
Du 03.10.2021 17:00

FC Voluntari - Farul 1-0. Gazdele au ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1! Ion Gheorghe, eroul ilfovenilor

03.10.2021, 16:00

• SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

FC Voluntari a reușit să câștige toate cele trei puncte în meciul de pe teren propriu cu Farul, 1-0, în cadrul etapei a unsprezecea din Liga 1.

Meciul a fost unul foarte închis, astfel că primul șut pe poartă a venit abia în minutul 34, când Betancor nu i-a dat nicio emoție portarului advers. Același Popa a fost la post și spre finalul primei reprize, când a reținut șutul lui Ganea.

FC Voluntari - Farul 1-0. Gazdele au marcat la prima ocazie periculoasă, venită abia în a doua repriză

Tot constănțenii au fost primii care au pus pericol la poarta adversă și în partea a doua, dar Boboc nu a prins cadrul porții. În minutul 65, la prima ocazie periculoasă, gazdele au reușit să deschidă scorul prin Gheorghe, care a primit o pasă filtrantă excelentă de la Fulop.

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi a încercat să smulgă un punct pe final, dar Ciobanu a trimis peste poartă din lovitură liberă. Prin triumful de pe teren propriu, FC Voluntari a ajuns la cinci victorii consecutive în Liga 1, lucru care a propulsat-o pe locul 4 în Liga 1, la 3 puncte peste Farul, clasată o poziție mai jos.

VIDEO cu rezumatul meciului FC Voluntari - Farul 1-0:

FC Voluntari - Farul LIVE VIDEO, ora 16:00, în direct la Digi Sport 1

FC Voluntari este, de altfel, cea mai în formă echipă din Liga 1 în ultimele cinci runde, din care a obținut 12 puncte, la fel ca FCSB și CFR Cluj.

Formația antrenată de Liviu Ciobotariu vine la meciul cu Farul Constanța după cinci victorii la rând, cu Chindia, Gaz Metan, CS Mioveni și Rapid în Liga 1 și 4-1 cu Fălticeni în șaisprezecimile Cupei României.

Farul Constanța, de partea cealaltă, s-a impus runda trecută cu CS Mioveni, rezultat care a pus capăt seriei de două înfrângeri consecutive, 0-2 cu Chindia în campionat și 0-1 cu Sepsi în șaisprezecimile Cupei României.

Farul, deși n-are cel mai bun atac din Liga 1, dă golgheterul principalei competiții interne, spaniolul Jefte Betancor, care are opt goluri marcate, adus în vară chiar de la FC Voluntari.

FC Voluntari - Farul LIVE VIDEO, ora 16:00, în direct la Digi Sport 1. Echipele probabile

Ocazie FCV Farul Constanţa

Ciobanu execută o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar șutul său trece peste poartă.