Screenshot 2024-04-23 193110
Video Eugen Trică nu a avut milă de jucătorii de la FCU Craiova: ”Dacă își doresc să meargă la Liga 2, să meargă”
Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Farul Constanta, cont�¢nd
”Au excelat!”. Gică Hagi a avut numai laude pentru foștii săi jucători. Cele trei nume pe care le-a rostit
Reacția suporterilor steliști, după decizia CNA
Voluntari Voluntari
1 - 2
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Sb 31.03.2018 19:00

Voluntari - Gaz Metan 1-2. Trei eliminări și răsturnări de situație! Medieșenii au câștigat în 9 oameni

31.03.2018, 16:46

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Gaz Metan Mediaș a câștigat cu 2-1 pe terenul lui FC Voluntari în a treia etapă a play-out-ului Ligii 1 și a ajuns la două victorii consecutive.

Amenințată cu retrogradarea, Gaz Metan Mediaș s-a trezit. Nu a reușit să marcheze în prima repriză, deși a jucat în superioritate numerică încă din minutul 17, după eliminarea directă a lui Adrian Bălan.

După 0-0 la pauză, Mediașul a marcat ambele goluri după ce a rămas fără Marius Constantin și Darius Olaru, eliminați în minutele 55 și 60. Doi dintre străinii aduși în această iarnă de ardeleni au făcut diferența în repriza a doua.

Ely Fernandes - intrat la pauză - a deschis scorul din pasa lui Rondon (70). Cel din urmă a reușit, la rândul său, să ducă scorul la 2-0, cu o execuție frumoasă care l-a lăsat fără replică pe Mincă (80). Gazdele s-au mulțumit doar cu golul de la 11 metri semnat de Cernat (88).

Gaz Metan a reușit în 3 etape din play-out două victorii, tot atâtea câte strânsese în cele 26 de etape ale sezonului regulat.

VIDEO Rezumat FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș 1-2

• 90+3 fr2

Fluier final. FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș 1-2.

• 88 gp gp

GOOOOL Voluntari! Florin Cernat a transformat cu un șut puternic în stânga portarului și a redus din diferență pentru gazde.

• 87 s s

Schimbare la Gaz Metan: iese Bușu și intră Diogo.

• 87 p p

Penalty pentru Voluntari! Fytanidis l-a faultat în careu pe Gabriel Deac și arbitrul Cojocaru a arătat fără dubii punvtul cu var.

• 81 s s

Schimbare la Voluntari: iese Ivanovici și intră Cernat.

• 80 g g

GOOOOL Gaz Metan! Super reușită a lui Rondon, cu un șut în forță, din careu, la colțul scurt, care a făcut inutil plonjonul lui Mincă.

• 79 oc oc

Ocazie mare pentru Gaz Metan!

• 70 g g

GOOOOL Gaz Metan! Ely Fernandes a deschis scorul pentru medieșeni, care acum au doi eliminați și un om mai puțin față de FC Voluntari. Crețu i-a pasat excelent fotbalistului din Insulele Capului Verde, care a punctat cu un șut din prima.

• 65 s s

Schimbare la Gaz Metan: iese Rosado și intră Neagu.

• 64 fm fm

Fază periculoasă a celor de la Voluntari! Greab, portarul lui Gaz Metan, a avut emoții la o centrare lungă dintr-o lovitură liberă, la care mingea a lovit și pământul în fața lui. Goalkeeper-ul a reușit să respingă în lateral.

• 64 s s

Schimbare la Voluntari: iese Căpățînă și intră Gabriel Deac.

• 60 cgr cgr

A doua eliminare la Gaz Metan! Darius Olaru a încasat și el al doilea cartonaș galben, iar medieșenii sunt într-o situație extrem de grea: în urmă cu 6 minute aveau un om în plus față de FC Voluntari, dar acum au cu un om mai puțin decât adversarii. Al doilea galben al lui Olaru a venit după ce acesta l-a călcat pe Costin Lazăr.

• 55 cgr cgr

Eliminare la Gaz Metan! Marius Constantin a primit al doilea cartonaș galben, pentru o intrare dură la 10 metri de propriul careu. Eliminarea căpitanului de la Gaz Metan readuce egalitatea numerică între cele două formații.

• 51 fm

Început echilibrat al reprizei secunde. Gaz Metan a avut o lovitură de colț, rămasă însă fără vreo urmare pe tabela de marcaj.

Schimbare la Gaz Metan: iese Paul Pârvulescu și intră Ely Fernandes.

Începutul reprizei secunde.

• 45+4 fr1

Fluier de pauză. FC Voluntari și Gaz Metan Mediaș se află la egalitate după 45 de minute, scor 0-0.

• 45+3 fm fm

Centrare periculoasă trimisă de ilfoveni în careul medieșenilor dintr-o lovitură liberă de pe dreapta, dar apărarea lui Gaz Metan a reușit să respingă, în cele din urmă.

• 45+1 cg cg

Paul Pârvulescu încasează un cartonaș galben, din cauză că a călcat un jucător de la Voluntari chiar în tușă, în jumătatea de teren a gazdelor.

• 43 oc oc

Ocazie pentru Voluntari! Pleașcă a urcat pe dreapta, a pătruns în careu și a scos mingea pe jos, în centrul suprafeței de pedeapsă, pentru șutul din prima al lui Costin Lazăr, trimis pe direcția portarului Greab, care a prins fără probleme.

• 41 cg cg

Cartonaș galben pentru Balaur. Apărătorul de la Voluntari a protestat, spunându-i arbitrului că a fost vorba de o ținere reciprocă.

• 36 oc oc

Ocazie pentru Gaz Metan! Medieșenii au avut un corner de pe dreapta, iar portarul Mincă a ieșit greșit pe centrare, fără a reuși să o respingă. Mingea a ajuns la Olaru, căruia nu i-a ieșit execuția ideal, iar șutul său a sărit din gazon în plasa laterală.

• 34 cg cg

Cartonaș galben și pentru Marius Constantin, pentru un fault asupra lui Ivanovici, aproape de centrul terenului.

• 33 cg cg

Cartonaș galben pentru Pîrcălabu, din cauza unei intrări tari asupra unui adversar, la 30 de metri de poarta medieșeană.

• 31 fm fm

Voluntari conduce ostilitățile în acest moment. Ilfovenii au avut două cornere la rând și au pus presiune în careul lui Greab, însă fără a reuși să pericliteze cu adevărat poarta celor de la Gaz Metan.

• 26 fm

Jocul se dezvoltă destul de anevoios în această perioadă. Medieșenii nu reușesc să se apropie decisiv de poarta adversă, în timp ce gazdele încearcă să se regăsească, după șocul eliminării din minutul 17.

• 20 fm fm

Momente de întrerupere a jocului, după ce portarul celor de la Voluntari, Mihai Mincă, i-a solicitat arbitrului o scurtă pauză, acuzând o problemă la ochiul stâng și pe teren a intrat echipa medicală. Cum jocul nu poate continua cât timp unul dintre portari primește îngrijiri, jocul a fost întrerupt pentru aproximativ două minute.

• 17 cr cr

Eliminare la Voluntari! Adrian Bălan a avut o intrare foarte dură asupra unui adversar, în jumătate de teren a medieșenilor, iar arbitrul i-a arătat direct cartonașul roșu. Ilfovenii au protestat, dar centralul Adrian Cojocaru a rămas ferm și l-a eliminat pe atacantul celor de la Voluntari.

• 15 cg cg

Cartonaș galben pentru Laurențiu Marinescu, după o fază petrecută la centrul terenului. Mijlocașul de la Voluntari era cu mingea la picior și a fost atacat de un adversar, dar el a fost cel care l-a călcat pe acesta și a primit cartonașul galben.

• 11 fm fm

Ivanovici a încercat să centreze de pe stânga, dar mingea a fost blocată de un apărător advers. Pîrcălabu, ajuns în careu, a urmărit bine și a șutat puternic, din voleu, dar în blocajul altui fundaș de la Gaz Metan, plasat foarte bine în calea mingii.

• 7 fm fm

Adrian Bălan a fost la un pas să profite de o greșeală în apărarea oaspeților și a pătruns în careu, dar a fost deposedat în ultimul moment de un apărător advers.

• 5 fm fm

Medieșenii au o primă fază în care aduc mingea în careul advers, dar centrarea trimisă de pe stânga a fost prinsă cu ușurință de portarul Mincă.

Fluier de start al meciului dintre FC Voluntari și Gaz Metan Mediaș, din etapa a 3-a a play-out-ului Ligii 1.