Screenshot 2024-04-14 202052
Video Dinamo - Poli Iași 1-0. Ahmed Bani a adus victoria în prelungiri. ”Câinii” sunt pe loc de baraj
botosani
Video FC Botoșani - FCU Craiova 1948 4-1. Gazdele au făcut spectacol și au urcat pe locul 14! Oltenii, în genunchi
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

• Cupa României: Oțelul - U Cluj, joi, 20:30, DGS 1

FC Voluntari și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în prima etapă din play-out-ul Ligii 1.

Cele două formații au deschis "balul" din play-out-ul Ligii 1. După un început de meci destul de echilibrat, FC Voluntari a fost cea care a deschis scorul, în minutul 31, prin Damașcan.

Acesta a fost și rezultatul primelor 45 de minute. După pauză, Hermannstadt a pus presiune, iar elevii lui Marius Măldărășanu au punctat în cele din urmă, în minutul 69, prin Silviu Balaure, care a trimis mingea în poartă cu un șut frumos.

În urma rezultatului de astăzi, FC Voluntari ocupă locul 8, cu 18 puncte, în timp ce Hermannstadt este pe 10 și are 17 puncte acumulate.

VIDEO cu rezumatul partidei Voluntari - Hermannstadt 1-1

FC Voluntari - Hermannstadt 1-1

FC Voluntari începe play-out-ul de pe locul patru cu un cumul de 17 puncte, însă cu doar un punct în plus față de locul de baraj pe care se află Hermannstadt.

În cele două partide disputate în sezonul regulat, cele două formații și-au împărțit punctele.

În turul de la Sibiu, Hermannstadt a reușit să o învingă pe FC Voluntari, scor 2-1, datorită golurilor marcate de Baba Alhassan.

Ilfovenii și-au luat revanșa în partida retur disputată pe „Stadionul Anghel Iordănescu”. Formația lui Liviu Ciobotariu a reușit să câștige, scor 3-0, prin golurile reușite de Cristian Costin, Adam Nemec și Vitalie Damașcan.

Gol Hermannstadt

Balaure restabilește egalitatea, cu un șut puternic.

• 65 cg

Issah primește cartonaș galben.

• 61 cg

Matricardi este avertizat.

• 48 oc
    Ocazie FC Voluntari

Lopes este găsit cu o pasă în careul advers, iar execuția fotbalistului produce pericol la poarta lui Letica.