florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)
Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1. Minunea continuă! Hunedorenii s-au calificat în finala Cupei României
Peste cine poate da Corvinul Hunedoara în primul tur preliminar din Europa League! Variantele ”horror”
Voluntari Voluntari
4 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Sb 07.11.2020 14:30

FC Voluntari - Poli Iași 4-0. O nouă înfrângere usturătoare pentru echipa lui Pancu

07.11.2020, 16:18

• Cupa României: Oțelul - U Cluj, joi, 20:30, DGS 1

FC Voluntari s-a impus categoric în fața celor de la Poli Iași, scor 4-0, și se apropie de locurile de play-off.

Ilfovenii au deschis scorul după doar cinci minute, prin Achim, care a reluat o minge centrată din lovitură liberă și l-a învins pe Bosz. Marcelo Lops și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 34, după ce a reluat cu capul o centrare venită de pe partea stângă.

Adi Popa a avut prima ocazie a reprizei secunde în minutul 51, dar șutul său a fost respins în corner. Un corner din care a venit golul cu numărul trei al echipei lui Teja. Grădinaru a centrat către același Achim, lăsat complet liber în careu, iar acesta, cu o lovitură de cap, a reușit ”dubla”.

Adi Popa a marcat și el în premieră pentru FC Voluntari, cu un șut spectaculos din afara careului, stabilind scorul final, 4-0 pentru ilfoveni.

În următoarea etapă, FC Voluntari va juca pe terenul lui Dinamo, iar Poli Iași va primi vizita celor de la FC Argeș.

Ilfovenii vor să întrerupă seria negativă din campionat și să câștige în fața celor de la Poli Iași. FC Voluntari a ajuns la trei înfrângeri consecutive în Liga 1 și a căzut pe locul 11, la egalitate cu Gaz Metan și Hermannstadt.

Caz de COVID-19 la FC Voluntari

În urmă cu trei zile, cei de la Voluntari au anunțat oficial un caz de coronavirus în cadrul echipei lui Mihai Teja.

FC Voluntari anunță că în urma testării Covid-19, efectuate ieri, a fost depistat un caz pozitiv în cadrul echipei.

Persoana infectată se află în izolare și respectă toate recomandările D.S.P Ilfov”, se arată în comunicatul emis de ilfoveni.

Poli Iași vrea revanșa după episodul ”Nocturna”

Nici Poli Iași nu stă foarte bine. După meciul pierdut la masa verde în fața Viitorului din cauza problemelor cu nocturna, moldovenii au ajuns pe locul 13, cu patru înfrângeri consecutive. O victorie i-ar putea aduce pe ieșeni pe locul nouă, cu 12 puncte, peste rivala Botoșani.

„A fost supărare mare în rândul băieților duminică, dar acum deja ne pregătim pentru următorul meci, de la Voluntari. Este o echipă de caractere frumoase, de aceea eu cred că Poli Iași va face un meci bun la București.

Sunt convins că până la următorul meci pe care îl vom desfășura pe teren propriu, mai ales că va fi și pauza competițională în care vor juca echipele naționale, problemele legate de nocturnă vor fi remediate”, a explicat Ciprian Paraschiv, președintele Iașiului, pentru Digi Sport.

• 90+2 fr2

Final de meci!

• 85 oc oc

Ocazie pentru Iași! Bușu centrează în careu către Breeveld, acesta reia cu capul, dar mingea este reținută de Rîmniceanu.