FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)
Cel mai valoros prim ”11” din SuperLiga! FCSB are trei jucători în echipa ideală
Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”
Voluntari Voluntari
1 - 2
Sepsi Sepsi
Vi 25.09.2020 19:00

FC Voluntari - Sepsi 1-2. Oaspeții au întors scorul și au dat lovitura în minutul 83, prin rezerva Lorand Fulop

25.09.2020, 19:50

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

În direct la Digi Sport, FC Voluntari - Sepsi s-a terminat 1-2, în primul meci din etapa a cincea, cu toate că începutul partidei anunța cu totul atceva.

FC Voluntari - Sepsi 1-2. Echipa lui Leo Grozavu a arătat o altă față în partea secundă

Mailat a deschis scorul pentru ilfoveni în minutul 4, cu un voleu spectaculos, iar oaspeții au replicat prin lovitura liberă a lui Mitrea, respinsă de Râmniceanu.

Voluntariul a rămas fără Eric, care s-a accidentat în primele minute, însă brazilianul a fost suplinit cu brio de rezerva Betancor, care a ratat o ocazie mare pe finalul primei reprize, după șansele lui Ion Gheorghe și Mailat.

În partea secundă, cei de la Sepsi au părut o cu totul altă echipă. Mai întâi a ratat Nouvier, iar apoi Căpățână. A urmat replica Voluntariului, prin Mailat, însă în cele din urmă, startul bun al lui Sepsi din repriza secundă a adus golul egalizator, marcat de Purece, din centrarea lui Nouvier.

Același Nouvier a fost la originea golului victoriei, după ce l-a servit perfect pe Lorand Fulop. Până la final, Safranko a mai ratat o șansă, dar Voluntari - Sepsi s-a terminat 1-2.

VIDEO cu rezumatul meciului:

FC Voluntari - Sepsi, primul meci al etapei a cincea din Liga 1, este programat astăzi, de la ora 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și digisport.ro.

FC Voluntari a avut un parcurs bun în acest început de sezon, ilfovenii obținând șapte puncte din duelurile cu Gaz Metan Mediaș (2-1), UTA Arad (0-0) și FCSB (2-1). Singurul eșec al formației lui Mihai Teja a fost înregistrat runda trecută, la limită, pe terenul Universității Craiova, scor 1-2.

LIVE VIDEO FC Voluntari - Sepsi, de la 18:00, pe Digi Sport 1. Ilfovenii pot urca pe podium

În cazul unui succes, FC Voluntari va ajunge la 10 puncte și va urca, cel puțin pentru temporar, pe locul secund în Liga 1.

În schimb, Sepsi este una dintre formațiile care nu au câștigat în această stagiune. Trupa lui Leo Grozavu ocupă locul 13, cu trei puncte, după eșecul cu Universitatea Craiova (0-1) și remizele contra celor de la CFR Cluj (0-0), Astra (2-2) și FC Viitorul (1-1).

"Următorul meci va fi unul dificil, în primul rând pentru că îl avem programat în deplasare, în altă ordine de idei, în acest început de campionat, FC Voluntari a arătat o formă deosebită, chiar dacă a schimbat, ca şi noi, foarte mulţi jucători.

Se pare că au găsit resursele să se capaciteze foarte bine şi au reuşit să facă nu numai partide bune, ci au acumulat şi puncte. Şi noi suntem datori ca după patru meciuri disputate, în care n-am realizat nicio victorie, să facem mult mai multe", a declarat Leo Grozavu, antrenorul lui Sepsi, înaintea meciului de pe Stadionul "Anghel Iordănescu".

În sezonul precedent, ambele meciuri din sezonul precedent s-au încheiat cu o remiză albă între FC Voluntari și Sepsi, în timp ce partidele din play-off au fost câștigate de ilfoveni, scor 2-1, respectiv 2-0.

Sepsi Sepsi
  • 90+5 fr2

Final de meci. Voluntari - Sepsi se termină 1-2.

• 90+4 cg cg

Safranko primește cartonaș galben.

• 87 oc oc

Ocazie Sepsi. Safranko scapă pe stânga și încecarcă o scăriță, dar nu nimerește poarta.

• 86 cg cg

Nouvier primește cartonaș galben.

• 83 g g

GOOOOOL Sepsi! Nouvier centrează de pe stânga, iar Lorand Fulop înscrie cu o lovitură de cap.

• 79 s s

Bajrovic intră în locul lui Golofca.

• 58 s s

Lorand Fulop intră în locul lui Fofana.

• 55 g g

GOOOOOOL Sepsi! Nouvier îl driblează pe Costin și îi așează mingea lui Purece, care egalează cu un șut din marginea careului.

• 54 oc oc

Ocazie Voluntari. Mailat ia o acțiune pe cont propriu, trece în viteză de Mitrea și centrează în fața porții, cu un lob peste portar, iar Ștefănescu respinge.

• 53 oc oc

Ocazie Voluntari. Betancor ia o fază pe cont propriu și îi pasează perfect lui Căpățână în careu, iar acesta trage din alunecare, dar Niczuly prinde.

• 48 oc oc

Ocazie Sepsi. Purece îi pasează lung lui Nouier, care trage din unghi, dar e blocat de Râmnicenau.

• 35 oc oc

Ocazie mare Voluntari. Vlad centrează de pe stânga, iar șutul lui Betacor e deviat de Ștefan, din fața porții.

• 32 cg cg

Mitrea primește cartonaș galben.

• 29 oc oc

Ocazie Voluntari. Mailat trage din unghi, iar Niczuly reține în doi timpi.

• 14 oc oc

Ocazie Voluntari. Ion Gheorghe șutează din afara careului, cu efect, dar mingea ocolește puțin poarta.

• 10 s s

Betancor intră în locul lui Eric.

• 10 oc oc

Ocazie Sepsi. Mitrea execută o lovitură liberă, dar Râmniceanu respinge de la rădăcina barei.

• 7 s s

Aganovic intră în locul lui Dragomir.

• 4 g g

GOOOOOL Voluntari! Grădinaru șutează din afara careului, Niczuly respinge în față, până la Mailat, care prinde un voleu spectaculos și deschide scorul.